Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Як дисиденти боролися за незалежність України

Поділіться цією сторінкою:

Період українського визвольного руху тривав від середини 1950-х до другої половини 1980-х. Його учасників називали дисидентами (від лат. dissidens – незгодний). Це були люди, які боролись проти радянського режиму або, які хотіли змінити радянську систему, викриваючи її недоліки. І звісно ж ця система не могла цього пробачити і відповідала жорсткими репресіями та фізичним знищенням інакодумців.

Роман Клочко в книзі «Невидимий фронт» досліджує історію національно-визвольного руху, дисидентів, які пожертвували власною свободою і життям заради свободи інших. ОУН і шістдесятники, Іван Дзюба та Левко Лук’яненко, Василь Стус і В’ятчеслав Чорновіл пройшли через арешти й табори. Автор відображає в книзі потужну боротьбу та протистояння, в якому слово виявилось сильнішим за зброю.

Автор на основі архівних документів, спогадів розкриває секрети радянських спецслужб. Робить цікаві психологічні спостереження щодо поведінки дисидентів. Шукає відповіді на запитання: чому в 1965 році на прем’єрі «Тіней забутих предків» сотня людей піднялася на знак протесту проти політичних репресій, а мовчазна більшість їх не підтримала? Чому забороняли поетичні вечори? Чому в шістдесяті роки поети збирали стадіони й ставали справжніми лідерами?

Герої книжки критикували комуністичну ідеологію та боролися проти безправ’я українців як нації. Їхньою зброєю стало слово, яке дошкульно било радянський режим у його чи не найболючіше місце – монополію та інформацію. Тож режим відповідав тюрмами, таборами й психіатричними лікарнями, але повністю знищити цей опір так і не зміг. Попри всі зусилля пропаганди та фактично фізичне знищення дисидентів, вони продовжували боротися і лякати радянську владу.

Автор книги – Роман Клочко – український перекладач, музейник, дослідник історії родом з Запоріжжя. Працював кореспондентом в місцевих газетах, вчителем історії, науковим співробітником в краєзнавчому музеї. В його доробку численні переклади з англійської, зокрема «Брама Європи» Сергія Плохія, а також текстів М. Крайтона, Дж. Стейнбека, А. Азімова та інших. Автор двох книг з історії України та краєзнавства.

Видання підготовлено та передано в бібліотеку за сприяння державної установи «Український інститут книги».      

Роман Клочко в книзі «Невидимий фронт» наголошує: «…головний здобуток дисидентів – незалежна й демократична Українська держава – попри все, залишається з нами. А самі вони стали частиною нашої історії. Тією частиною, яка нагадує: далекого 1991 року незалежність не впала на нас з неба. За неї боролися багато поколінь і ця боротьба триває».

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ