Вузький коридор від насильства до свободи
Свобода – найголовніше прагнення людини. Філософ Джон Лок, стверджував, що особа вільна, коли має змогу порядкувати своїми діями, майном і людьми так, як сама вважає за потрібне, не питаючи дозволу і не залежачи від волі інших.
Книга Дарона Аджемоглу та Джеймса Робінсона «Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи» про те, як і чому різні суспільства змогли або не змогли цієї свободи досягти. Автори описують історичні події від згадок на глиняних табличках до сучасності, показують як різні суспільства проходять крізь вузький коридор від гніту деспотичної держави та насильства до свободи з різними наслідками для себе.
В цьому виданні автори стверджують, що для виникнення та процвітання свободи держава і суспільство мають бути сильними. Для того, щоб забезпечувалось виконання законів, стримувати насильство, надавати суспільно важливі послуги потрібна сильна держава. Суспільство також має бути сильним для контролю та управлінням цілою державою.
Дарон Аджемоглу – турецький і американський економіст, професор кафедри економіки Гарвардського університету. У 2005 році був нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до 40 років за внесок у розвиток економічної думки. Входить до десятки найбільш цитованих економістів світу.
Дарон Аджемоглу Джеймс Робінсон
Джеймс Робінсон – британський економіст і політолог. Професор школи державної політики ім. Гарріса Чиказького університету. Вивчав економіку в Лондонській школі економіки, Ворицькому та Єльському університетах. Визнаний у світі спеціаліст із питань Латинської Америки та Африки.
Досягнення свободи – це складний і тривалий процес від тоді, коли насильство буде взято під контроль, будуть працювати закони, а держава буде виконувати свої функції перед громадянами. Це складні завдання, тому цей вузький коридор суспільства проходять з різними наслідками. В цій книжці ви знайдете відповідь на питання, чим є свобода і чому одним суспільствам вдається її досягнути, а іншим – ні.