Володимир Великий та його держава в книзі Дмитра Гордієнка
Князь Володимир Великий увійшов в історію як один з найвидатніших правителів Київської Русі.
Книга Дмитра Гордієнка «Під знаком тризуба. Володимир Великий та його держава» розкриває життя й діяльність однієї з найбільших і найзагадковіших, суперечливих постатей історії України. Життєпис князя подано на тлі розвитку української середньовічної державності. Саме Володимир став творцем першої централізованої Української держави, в період його князювання були проведені необхідні та важливі реформи у всіх сферах життя держави. Завдяки запровадженню християнства Володимир не просто провів релігійну реформу, а увів Україну до кола держав християнського світу, зробив свій вибір на користь Європи.
Князь Володимир Великий
Перші згадки про Володимира Великого, які дійшли до нас, з’явилися тільки через століття після його смерті. Це «Повість временних літ» та «Слово про Закон і Благодать» київського митрополита Іларіона. Автентичних документів за часів правління Володимира не збереглося.
У своїй книзі Дмитро Гордієнко значну увагу приділяє державним символам Володимира Великого. Найвідоміший, який асоціюється з його правлінням є Тризуб. Він є особово-родовим знаком Володимира, який об’єднав модерну українську державність із середньовічною Княжою Україною.
Автор книги Дмитро Гордієнко – кандидат історичних наук. Фахівець з історіїукраїнського та європейського середньовіччя. Старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська». Автор понад 250 наукових публікацій. Установив точну дату хрещення княгині Ольги.
Видання «Під знаком тризуба» підготовлено за сприяння державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України.
Прочитавши цю книгу ви дізнаєтесь не тільки про життя і правління Володимира Великого, а й зможете заглибитись в епоху Середньовічної України, де переплітались не тільки нові християнські, а й попередні скандинавські, візантійські, східні та західноєвропейські традиції.
«Для нас сьогодні св. Володимир Великий – це символ і програма, яка зобов’язує нас до мужньої боротьби за Володимирову віру на теренах його колишньої держави», – ще в середині ХХ ст. наголошував отець Іреней Назарко. І особливо зараз, під час російсько-української війни, цей заклик залишається актуальним.