Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Відверто про Ольгу Кобилянську

Поділіться цією сторінкою:

Про письменницю Ольгу Кобилянську ми знаємо багато, але майже нічого не знаємо про неї, як про жінку. Після себе вона залишила відомі твори, листи, щоденники. Роман О. Саліпи «Оля», володар Гран-прі «Коронація слова-2020», саме про жінку, пристрасну, талановиту, з власними помилками та поглядами.

Описуючи життя Ольги Кобилянської, авторка не порушує кордонів її приватного життя, але водночас дає читачеві зрозуміти та відчути внутрішній світ головної героїні, її переживання та прагнення. З роману ми дізнаємося про Ольгу Кобилянську не тільки як про сильну жінку, яка боролася за власне щастя і зовні мала вигляд суворої та незламної, але в душі залишалась вразливою безтурботною дівчинкою. Багато чоловіків раділи від хоча б одного її прихильного погляду, але вона була вірною тільки одному… Почуття та пристрасті вирують в її житті, але чи знайде вона своє щастя?

В романі «Оля» О. Саліпа показала і соціальні проблеми у той час, зокрема ставлення до жінки, зародження феміністичного руху в Україні, а також внутрішню боротьбу Ольги Кобилянської, яка мусила нести тягар побутових проблем, що заважали їй повноцінно реалізуватись, як письменниці.

Авторка книги – Саліпа Ольга Ігорівна – відома українська поетеса, журналістка, письменниця з Тернопільщини. Перша поетична збірка вийшла, коли їй було всього 16 років. Після народження двох синів разом з чоловіком військовослужбовцем переїхала на Сумщину. Згодом чоловік загинув у зоні АТО. Після 10 річної паузи, письменниця повернулась до літературної творчості. Зараз вона є авторкою численних поетичних та прозових творів, лауреатка численних премій та нагород з літератури.

 Творчість Ольги Кобилянської вплинула на формування світогляду українського народу. Вона чи не найперша письменниця, яка в своїх творах порушила питання емансипації жінки. Переживаючи драму власного життя, вона гуртує навколо себе дівчат зі схожими поглядами, які намагались вирватись із звичного середовища і стати в один ряд з освіченими європейками. Ольга Саліпа щиро і відверто змальовує життя видатної письменниці. Поринути у цікавий світ цієї дивовижної жінки, відчути всі переживання та захопитися її творчістю ви зможете розгорнувши біографічний роман «Оля».

Пам’ятник Ользі Кобилянській на Буковині

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ