Україна: дорогою правди і болю
Книга відомого історика Джеймса Мейса «Україна: матеріалізація привидів» відображає нерозривний взаємозв’язок між минулим, теперешнім і майбутнім України, який завжди характеризувався прагненням до державної незалежності та соціального прогресу. Автор розкриває історичну правду про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке і до тепер впливає на політичне, економічне, освітнє та моральне життя українців.
В цьому виданні зібрано основний масив праць Джеймса Мейса, які він написав впродовж тринадцяти років його постійного перебування в Україні. Серед них рукописи, публічні виступи, інтерв’ю і багато праць, які були надруковані вже після смерті автора. У статтях аналізуються причини невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ століття, розкрито страхітливу механіку тоталітарної сталінської машини влади.
В пропонованій вам книзі автор на основі наукових фактів розповідає, як нищилася українська нація-держава, розкриває характер, масштаби і причини, здійснюваної Кремлем терористичної політики щодо України. У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу: становлення громадянського суспільства, економічні, політичні, культурні, освітні проблеми з історичної перспективи.
Джеймс Ернст Мейс – американський історик, політолог, публіцист, народився у 1952 році в США. Більшу частину своїх праць присвятив дослідженню Голодомору в Україні, упорядник звіту комісії Конгресу США з вивчення Голодомору 1932-1933 років, професор Києво-Могилянської академії. У 1993 р. переїхав в Україну. Автор багатьох наукових праць і статей. У 2003 році запропонував відзначати День національної пам’яті жертв 1933 року. Цю акцію масово підтримали після його смерті у 2004 році. Джеймс Мейс трагедію українців розумів, переживав, як свою власну, прагнув зробити її зрозумілою для західного світу.
Вклад, який зробив цей вчений в розвиток нашої держави важко переоцінити. Студенти постійно користуються його безцінною бібліотекою і архівом, які зберігаються в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», багато українських вчених вважають його своїм учителем. До його праць звертаються політики і прості українці в пошуках істини. Але головне надбання Джеймса Мейса – це широке визнання у світі Голодомору як акту протиукраїнського геноциду.
Могила Дж. Мейса на Байковому кладовищі
Книга «Україна: матеріалізація привидів» надзвичайно актуальна зараз, під час війни росії проти України, яка, насправді, ніколи і не припинялась. Тому так важливо досліджувати і вивчати історію нашої держави. Джеймс Мейс любив Україну, вивчав Україну, та жив не минулим, а розглядав історію як інструмент для творення кращого майбутнього. В своїх статтях він стверджував: «В українській історії, українській культурі містяться золоті зерна майбутньої України, їх треба наново відкривати, наново освоювати».