Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Україна: дорогою правди і болю

Поділіться цією сторінкою:

Книга відомого історика Джеймса Мейса «Україна: матеріалізація привидів» відображає нерозривний взаємозв’язок між минулим, теперешнім і майбутнім України, який завжди характеризувався прагненням до державної незалежності та соціального прогресу. Автор розкриває історичну правду про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке і до тепер впливає на політичне, економічне, освітнє та моральне життя українців.

                                                

В цьому виданні зібрано основний масив праць Джеймса Мейса, які він написав впродовж тринадцяти років його постійного перебування в Україні. Серед них рукописи, публічні виступи, інтерв’ю і багато праць, які були надруковані вже після смерті автора. У статтях аналізуються причини невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ століття, розкрито страхітливу механіку тоталітарної сталінської машини влади.

В пропонованій вам книзі автор на основі наукових фактів розповідає, як нищилася українська нація-держава, розкриває характер, масштаби і причини, здійснюваної Кремлем терористичної політики щодо України. У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу: становлення громадянського суспільства, економічні, політичні, культурні, освітні проблеми з історичної перспективи.

Джеймс Ернст Мейс – американський історик, політолог, публіцист,  народився у 1952 році в США. Більшу частину своїх праць присвятив дослідженню Голодомору в Україні, упорядник звіту комісії Конгресу США з вивчення Голодомору 1932-1933 років, професор Києво-Могилянської академії. У 1993 р. переїхав в Україну. Автор багатьох наукових праць і статей. У 2003 році запропонував відзначати День національної пам’яті жертв 1933 року. Цю акцію масово підтримали після його смерті у 2004 році. Джеймс Мейс трагедію українців розумів, переживав, як свою власну, прагнув зробити її зрозумілою для західного світу.

Вклад, який зробив цей вчений в розвиток нашої держави важко переоцінити. Студенти постійно користуються його безцінною бібліотекою і архівом, які зберігаються в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», багато українських вчених вважають його своїм учителем. До його праць звертаються політики і прості українці в пошуках істини. Але головне надбання Джеймса Мейса – це широке визнання у світі Голодомору як акту  протиукраїнського геноциду.

                                 

 

 

 

 

 

  

   Могила Дж. Мейса на Байковому кладовищі

 

Книга «Україна: матеріалізація привидів» надзвичайно актуальна зараз, під час війни росії проти України, яка, насправді, ніколи і не припинялась. Тому так важливо досліджувати і вивчати історію нашої держави. Джеймс Мейс любив Україну, вивчав Україну, та жив не минулим, а розглядав історію як інструмент для творення кращого майбутнього. В своїх статтях він стверджував: «В українській історії, українській культурі містяться золоті зерна майбутньої України, їх треба наново відкривати, наново освоювати».

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ