Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Три чоловіки для Вільми письменниці Скреттінг Гюдрун

Поділіться цією сторінкою:

Проста і суперечлива, смішна і драматична книга, що дарує надію

Скреттінг Гюдрун - письменниця, авторка книги «Три чоловіки для Вільми» народилась у 1971 році в Норвезькому містечку Акерсгюс, що знаходиться неподалік від Осло. Першу освіту отримала в Норвезькій Вищій музичній школі. Вона - успішна професійна піаністка, виконавиця класичної музики. Згодом, закінчивши Норвезький Інститут дитячої книги, присвячує себе письменницькій діяльності. 2016 року дебютувала романом для підлітків «Антон та інші нещастя», за успішний дебют була нагороджена премією Міністерства культури. Наступного року вийшло продовження — «Антон та інші зі зграї», що стало найкращою дитячою книжкою 2017 року в Норвегії. 2018 року вийшла третя книжка «Антон Великий». До речі, із трьома цими книжками теж можна ознайомитися в нашій бібліотеці, вони і справді - чудові!

У 2018 році письменниця була почесною гостею Київського Книжкового Арсеналу.

Ґюдрун Скреттінґ часто називають дитячою авторкою, аж тут виходить її книжка для дорослих - «Три чоловіки для Вільми». То ж яким є цей дуже недитячий роман від дитячої авторки? Письменниця в одному з інтерв’ю говорила, що любить світлі історії, які врешті дарують читачеві надію. «Три чоловіки для Вільми» – саме така історія, яка прочитується легко й неквапно.

У книжці розгортаються дві сюжетні лінії, які доповнюють одна одну, щоб врешті наприкінці зійтися. Одна – розповідь про Вільму Ваєрьод, тридцятип’ятирічну вчительку музики, інша – історія про кохання батьків Вільми – Фредріка та Марії. Про свого батька Вільма не знає нічого, а мати померла, коли дівчинці було лише чотири роки, тому Вільму виховувала тітка Рут. До речі, саме через тітку Вільма живе з думкою, що сама вбила свою матір. І це ще не всі скелети у шафі вчительки музики... Одного дня Вільма бачить на порозі свого будинку священника та судмедексперта, які принесли листи від її померлого батька. Із листів Вільма не лише дізнається про таємницю свого народження, а й починає краще розуміти себе саму.

У книжці багато музики: Вільма – вчителька в музичній школі, її батьки теж музиканти. Батько у листах згадує твори композиторів, які вони з коханою Марією грали і слухали. Навіть космічний зонд «Вояджер» на диску має записи мелодій, адже це одне з найкращого, що створили люди. Тому увімкнути музику під час читання роману «Три чоловіки для Вільми» може бути вдалою ідеєю, до того ж авторка наприкінці книжки вказує, де можна знайти плейлист.

Тепла емоційна книжка й добра музика для роздумування і відчування!

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ