Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

"Ціна правди" Гарета Джонса

Поділіться цією сторінкою:

   Правда та вільний доступ до інформації є головними засадами вільного і демократичного суспільства. Особливо під час російсько-української війни ми гостро відчуваємо цінність правдивого висвітлення подій, що відбуваються і боремось за  це.                                                           

                             

   Гарет Джонс, чию книгу ми представляємо вашій увазі, британський журналіст, який першим під своїм прізвищем розповів світові про геноцид українського народу під час Голодомору 1932-1933 років і злочини сталінського режиму. Книга «Ціна правди» Гарета Джонса містить статті, написані ним під час поїздок до України в 1930, 1931 і остання у березні 1933 років. Його дуже цікавила Україна, особливо Юзівка (нині – Донецьк), місто, яке заснував Джон Юз і в якому три роки жила його мама. Ситуація в Юзівці (Сталіно) під час радянського режиму дуже стривожила журналіста, про що він надрукував кілька статей в The Times. Також у виданні розміщені статті про тодішню політичну ситуацію в Європі, Америці та Далекому Сході.

   У березні 1933 року Гарет Джонс відвідав Україну, щоб переконатись чи справді люди голодують. Попри заборони радянської влади він йшов від села до села, спілкувався з селянами, ночував в їхніх оселях. Все, що він побачив, почув і пережив, відверто описав у статтях, які ввійшли до цієї книги. Підсумком подорожі Україною, стала відома пресконференція в Берліні, яка сколихнула весь світ. Після цього Гарет Джонс постійно перебував під стеженням радянських спецслужб.

  12 серпня 1935 під час подорожі на Далекий Схід Гарета Джонса було застрелено (13 серпня йому мало б виповнитись 30 років).

  Ім’я Гарета Джонса вшановане в багатьох університетах світу, про нього написано багато книжок і всі, хто писав їх, відкривали нам нові грані цієї постаті. Нарешті ми маємо переклади його статей і в Україні, які й увійшли до представленої вам книги.

  Історія Гарета Джонса про Голодомор в Україні лягла в основу фільму «Ціна правди» спільного виробництва України, Польщі та Великої Британії. Сценарій фільму написала А. Халупа, режисер фільму – номінантка на премію «Оскар» - А. Голланд. У 2019 році відбулась міжнародна прем’єра фільму на Берлінському кінофестивалі.

  Життя Гарета Джонса розповідає нам про справжні цінності, про ціну правди, яку заплатив журналіст, висвітлюючи трагедію українського народу – Голодомор, про честь і професію, про перемогу правди над брехнею і пристосуванством.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ