Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Роман іспанської письменниці Кармен Лафорет «Ніщо» (1945)

Поділіться цією сторінкою:

Роман Кармен Лафорет «Ніщо» розповідає про події після Другої Іспанської республіки  держави, яка існувала у період історії Іспанії між вигнанням короля Альфонса XIII (14 квітня 1931 року) та перемогою військового перевороту на чолі з генералом Франсіском Франко.

Головна героїня роману, вісімнадцятирічна Андреа відразу після громадянської війни приїжджає з провінції до Барселони, щоб розпочати навчання та нове життя. Сповнена мрій і сподівань, зі старою валізою в руці, вона оселяється в родині своєї покійної матері, де на неї чекають її важкі «університети».

Громадянська війна призвела до занепаду її колись заможних родичів, які тепер ледь-ледь зводять кінці з кінцями. Їхній старий будинок – це своєрідний музей, що зберігає не тільки зайвий мотлох та старі меблі, а й привиди минулого своїх мешканців, їхні невтілені надії, несказані слова та зачаєну злобу.

Сторінки роману – це своєрідна карта тодішньої Барселони та позачасових поневірянь душі, карта страхів та бажань молодої жінки, яка мешкає у столиці в будинку родичів.

Допитлива Андреа досліджує вулиці Барселони, де стикається із ворожим світом, але в той же час будує першу в житті справжню дружбу.

На дівчину чекає складний рік з безліччю зустрічей: радісних та сумних, важких і випадкових. На шляху героїні з’являється чимало невипадкових людей. Декого потрібно зрозуміти, когось полюбити, когось відкинути. Усі події роману «Ніщо» описані Кармен Лафорет з непідробною цікавістю до будь-яких проявів життя. Сама Кармен Лафорет у момент створення свого дебютного роману була трохи старша за його героїню. Розповідь є виразно автобіографічною, тому і захопливо цікавою.

Роман був удостоєний кількох найпрестижніших національних нагород, таких як премія Надаля або премія Фастенрата, у 1947 році він потрапив на кіноекрани, ставши одним з численних фільмів, знятих у Барселоні.

Книга адресована поціновувачам іспанської літератури XX ст.

Про авторку

Кармен Лафорет Діас – іспанська письменниця, більша частина творчої діяльності якої припала на роки франкістського режиму. Її найвідоміший твір – роман «Ніщо». Майже вся творчість Лафорет обертається навколо однієї центральної теми: протистояння юнацького ідеалізму та навколишнього героя посередності.

Ім’ям письменниці було названо низку вулиць у різних іспанських містах, площу в Барселоні та коледж у Мадриді. Її роман «Ніщо» двічі екранізувався.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ