Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Таємниці успіху видатних особистостей України! Пишаймося та наслідуємо!

Поділіться цією сторінкою:

Михайло Драгоманов та Іван Мазепа, Олександр Довженко та Павло Загребельний, Леся Українка та Анатолій Авдієвський – таємниці успіху видатних особистостей України! Пишаймося та наслідуємо!

Коли ви були дитиною, чи хотілося вам бути на когось схожим?
Чи захоплювалися ви чиєюсь долею?
Хіба не мріяли бути сильними, кмітливими та хоробрими, як ваш улюблений герой? Впевнені, що так.
Але такі „приклади для наслідування” потрібні не лише дітям. У нелегкі часи змін та життєвих випробувань кожній людині потрібна підтримка, джерело натхнення та наснаги.
Українська історія знає багато прикладів героїчної боротьби людини за свою свободу та незалежність. Політики і громадські діячі, філософи і письменники, діячі культури та мистецтва, - всі вони століттями вибудовували фундамент української незалежності та державності. І зараз ці видатні та талановиті українці, справжні патріоти нашої держави, продовжують надихати нас на звершення, заряджають своєю енергією, оптимізмом та вірою у світле майбутнє.
З радістю допоможемо дізнатись більше про видатних українських діячів, яких об’єднує найголовніше – любов до свого народу та рідної землі!
Заряджаймося героїчним досвідом наших предків та будуймо власне майбутнє!

„Михайло Драгоманов у спогадах”. Укладач І.С. Гриценко, В.А. Короткий. В данному виданні вперше зібрані й прокоментовані спогади про Михайла Драгоманова найбільш знаних його сучасників – від рідних та близьких до затятих політичних опонентів – допомагають іще повніше осягнути постать видатного українського мислителя. Маловідомі ілюстрації є цінним доповненням до текстів.
„Мазепа: людина, політик, легенда”/ Д.В. Журавльов. Іван Мазепа – одна з тих знакових постатей української історії, життя та вчинки котрих і сьогодні викликають гарячі суперечки як фахових істориків, так і аматорів. Політичний діяч, військовий, дипломат, меценат...Мало кому випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті. То хто, зрештою, такий Іван Степанович Мазепа? Можливо, той, хто прочитає цю книгу, зможе створити свій власний варіант образу Мазепи – одного з найколоритніших українців.
„Щоденникові записи, 1939-1956”/ О.П. Довженко. Ця книга – повна наукова публікація щоденникових записів Олександра Петровича Довженка за період з 1939 по 1956 роки. Згідно щоденникового жанру автор фіксує головні події свого особистого та творчого життя. Детально описані історичні події, свідком яких був О.П.Довженко. Відмінною особливістю цього відвертого та емоційного твору є його творча складова. Саме сторінкам свого щоденника Олександр Петрович довірив свої найзаповітніші творчі мрії та плани, розробки сценаріїв, оповідання та романи.

„Павло Загребельний”/ М.П. Загребельний. Павла Загребельного ще за життя називали класиком – і не дарма. Він працював в українській літературі понад 40 років, створивши більше 30 романів, гостросюжетних повістей і кіносценаріїв. Життя Загребельного завжди було непростим – на його долю випали війна, полон, утиски з боку влади. Людина виняткової освіченості та енциклопедичних знань, він був одним з найпопулярніших письменників України і залишається таким сьогодні. Книга написана сином Загребельного, який краще за всіх знав Павла Архиповича.
„Леся Українка”/ Т.М.Панасенко. Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересуватися, Леся навіть з поміж здорових людей вирізнялась своєю активною позицією і енергійністю, її творчість і зараз вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.
„Маестро Анатолій Авдієвський. Портрет хору з мозаїки”/ В.Корнійчук. У цій оригінальній літописній книзі В.Корнійчука цікаві факти й відгуки світової преси про уславлений хор імені Григорія Верьовки та його художнього керівника, народного артиста України Анатолія Авдієвського, дискографія колективу, хронологічний життєпис хормейстра. Численні фотоілюстрації доповнюють мистецькі обрії цього видання.

Унікальний історичний альбом „Військо Богдана Хмельницького” – це реконструкція та докладне відтворення одягу, зброї та амуніції воїнів XVII століття. Видання містить понад 200 кольорових ілюстрацій, з яких читач дізнається, як виглядали і чим були озброєні вояки армії Богдана Хмельницького, познайомиться з різними видами козацьких самопалів і шабель, бойових обладунків запорожців і татар. Видання містить цікаву інформацію про тактику та стратегію ведення бою, табірне життя козаків, а також про тих, хто чекав на них удома.

Видання автора Хоми І.Я. „Січові стрільці” присвячено військовому формуванню Січових Стрільців, яке було створене та діяло у складі українських армій за часів Центральної Ради, Гетьманату та Директорії в 1917-1919 рр. На основі багатого історіографічного і джерельного матеріалу висвітлено створення, організацію командної вертикалі, структуру та всі реорганізаційні процеси. Приділено увагу військово-політичним подіям, які відбувалися за участі стрілецтва та були з ним пов’язані. Розглянута участь стрільців у боротьбі проти збройної агресії більшовицької Росії, а також у протистоянні з російською білогвардійською армією генерала А. Денікіна.

Також пропонуємо ознайомитись з досить нестандартним і тому дуже цікавим виданням „Видатні болгари в історії України”. У книзі розповідається про видатних болгарських діячів, які жили та працювали на території нашої держави. Також коротко описана історія архітектурно-мистецьких пам’яток, створених болгарськими діячами, що збереглися до нашого часу і мають велику історичну цінність. Вони являють собою цікаву сторінку нашої історії, прославляють могутність наших пращурів, є свідками багатьох історичних подій. Книга ілюстрована унікальними фотографіями історико-культурних пам’яток і стародавніх споруд (будинків і храмів), прадавніх зображень на історичну тематику.

Видання „Герої – освітяни і науковці України” присвячене славним синам і донькам нашої Батьківщини – освітянам і науковцям, чиї ратні та трудові подвиги були удостоєні найвищих державних відзнак: Герой Радянського Союзу, Герой соціалістичної Праці, Герой України. Меморіальне видання містить біографічні відомості та цікаві факти з життя цих видатних особистостей.

Усі вищенаведені книжки ви можете знайти у читальному залі та у відділі мистецтв нашої бібліотеки.

 Приємного читання!!!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ