Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Таємні файли про Майдан (Із циклу "Середа день нової книги ")

Поділіться цією сторінкою:

Книга Брати Капранови "Майдан. Таємні файли"  присвячена подіям на Майдані 2013-2014 років і навколо нього.

Перед вами журналістське розслідування про Майдан - Революцію Гідності. Брати Капранови у свій час писали про Помаранчеву Революцію і ця книга є у нас в бібліотеці.

Ідея створення роману народилася під час програми журналістських досліджень «Брат за брата», в якій приймали участь письменники. Жанр був для них новим, проте саме телепрограма запалила бажання подати в одному творі правду про Майдан.

У цій книзі автори спробували дослідити витоки Майдану, причини, хто його готував, і перейти на постмайданні процеси, що тривали до травня 2014 року.

 

«Майдан – це не просто місце столиці. Це процес. Процес, який відбувався і на сцені, і за сценою, і в профспілках, і на Банковій, і у Львові, і в Харкові, і в Криму. Це все Майдан. І немає людини, яка була б одночасно в цих усіх точках і бачила все важливе, щотам відбувалося. Тому ми вирішили, що розказати правду про Майдан можуть люди, які в потрібний момент були в потрібному місці», – зауважив один із авторів книги Віталій Капранов.

Брати їздили по Майданах України і для себе виділили кілька ключових міст, в яких Майдани були вирішальними для долі революції – це Харків, Донецьк, Одеса, Крим, Херсон. «Ніхто не чув про херсонський майдан, але у цьому місті ні на хвилину не були спущені українські стяги над держадміністрацією. Херсон став кісткою в горлі Новоросії і розвалив ідею наступу на південь України», – зазначив Дмитро Капранов.

Автори ставлять низку питань і намагаюся знайти відповіді. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто і чому здав Крим і Донецьк? Як встояли Одеса і Харків? Герої цієї книги не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками. Ви прочитаєте оцінки подій з різних, іноді навіть протилежних точок зору.

Автори приводять пряму мову учасників тих подій. Один з них дав чітку і ємку оцінку організації життя на Майдані – це була Січ. Для українців цим сказано все. Побут, забезпечення і боротьба – все за козацьким звичаєм.

Основні цілі – повне перезавантаження влади, розпуск і заборона антидержавних партій і угрупувань, реформа юстиції, правоохоронних органів, спецслужб. Якби це було зроблено, то не було б зараз стільки колабораціоністів з цих самих партій і спецслужб. Не селилися б криваві шляхи до ПЕРЕМОГИ на Херсонщині, в Маріуполі та Ізюмі.

Читайте, робіть висновки і працюймо заради миру і ПЕРЕМОГИ.

Запрошуємо ппрослухати повний текст огляду тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ