Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Тарас Бульба-Боровець – борець за незалежність України

Поділіться цією сторінкою:

Вивчення історії України через ознайомлення з історіями життя та політичною діяльністю видатних персоналій зараз надзвичайно актуально, тому що дозволяє заповнити білі плями у розумінні історичних подій, які відбувалися в нашій країні. Переосмислення власної історії та позбавлення від радянських міфів є важливою умовою декомунізації та європейського розвитку України.                     

Книга відомого історика Сергія Стельниковича «Тарас Бульба-Боровець: «Ми не можемо ні на хвилину припиняти нашої боротьби» присвячена політичному, громадському та військовому діячу, засновнику УПА «Поліська Січ», прихильнику республіканської політичної думки часів Української революції 1917-1921 років Тарасу Бульбі-Боровцю.

                                          

Автор книги Сергій Володимирович Стельникович – доктор історичних наук, професор кафедри історії України Житомирського державного університету імені Івана Франка. Дослідник історії України періоду Другої світової війни, історичної пам’яті, регіональної історії Житомирщини.

Тарас Бульба-Боровець вже у 30-х роках ХХ століття ставив перед собою завдання відновлення української державності. Його культурно-освітня й пропагандистська робота сприяла передумовою виникнення Поліської Січі. Навесні 1943 року УПА «Поліська Січ» стала однією з найпотужніших військових сил на Волині та Поділлі чисельністю від 10 до 20 тисяч осіб. У кінці 1943 р. під час перебування у Берліні генерал-хорунжий був арештований гестапо і відправлений у концтабір Заксенгаузен, де в цей час утримувався Степан Бандера. Після розгрому фашистів перебував у еміграції в Західній Німеччині. З 1948 року проживав в Канаді. Організував і був провідником Української народної гвардії, співробітником видань «Бюлетень Головної команди УНГ», органу УНГ «Меч і воля», вишкільних зошитів «Військова справа», летючок «Залізний заслон» тощо. Помер 15 травня 1981 року, похований у Нью-Йорку на кладовищі Бавнд-Брук.

 

Своєрідним підсумком життєвого шляху Тараса Бульби-Боровця стали його спогади «Армія без держави. Слава і трагедія українського повстанського руху», яка вийшла друком лише у 1981 р. у Вінніпезі (Канада).

Запропоноване вам видання ми отримали від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.

У книзі «Тарас Бульба-Боровець» Сергій Стельникович популяризує і висвітлює маловідомі питання історії українського державотворення, що в свою чергу сприяє відновленню історичної пам’яті українського народу та осуду злочинів тоталітарних режимів.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ