Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Страшна дійсність «русского мира» в книгах Станіслава Асєєва

Поділіться цією сторінкою:


Про те, що Росія здійсьнює воєнні злочини в Україні, дізнався вже весь світ. Після звільнення Бучі, Ірпіня, Гостомеля приховати це просто неможливо. Дивитись документальне відео з визволеної Київщини неймовірно боляче, але це необхідно – українці повинні усвідомити з яким звіром їм довелось стикнутись: «Ми маємо справу з розгалуженою системою тортур, саме розгалуженою. Ми маємо справу зі зґвалтуваннями, як чоловіків, так і жінок. Ми маємо справу з приниженням людської гідності…» (С.Асєєв).

Журналіст, письменник, публіцист, колишній полонений російського концтабору, двічі лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Станіслав Асєєв запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців.  Про це він написав на своїй сторінці на фейсбуці. Письменник запропонував під кожним прізвищем встановленого воєнного злочинця відкрити фінансовий рахунок, який зможе поповнити будь-яка фізична чи юридична особа в Україні чи за кордоном на будь-яку суму. 

Кошти на рахунку будуть виплачені особі, яка виконає одну з трьох вимог:

 1) Передасть інформацію про воєнного злочинця, внаслідок якої той буде затриманий;

2) Передасть державі Україна самого воєнного злочинця;

3) Надасть неспростовні докази його смерті.

Станіслав Володимирович Асєєв став свідком всього кошмару так званого «русского мира» набагато раніше, з самого початку російської навали.

Народився письменник у 1989 році в Донецьку. 2010 року закінчив факультет філософії та релігієзнавства Донецького державного інституту інформатики та штучного інтелекту, у 2012 – магістратуру факультету комп’ютерних технологій Донецького національного технічного університету. Під час окупації Донецька під псевдонімом “Станіслав Васін” писав статті для кількох українських медіа – “Українського тижня”, “Дзеркала тижня”, “Української правди”, готував радіорепортажі для проекту “Радіо Донбас.Реалії” Української служби Радіо Свобода, публікував блоги на Facebook, де мав близько 5 тисяч передплатників. Десятки ЗМІ цитували саме ці матеріали як джерело інформації про життя окупованих міст.

Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року.

 

Після звільнення Станіслав продовжує займати активну соціальну та політичну позицію, займається питаннями прав бранців нелегальних в’язниць в Росії та на окупованих територіях.

За книги «В ізоляції» (2021 р.) та "Світлий шлях: історія одного концтабору"  (2022 р.) у номінації «Публіцистика та журналістика» він стає переможцем у«Національній Шевченківській премії».

Бібліотека має  обидві книги автора, які ми пропонуємо для прочитання.

«Ізоляція» - книга есеїв про таємну в’язницю у Донецьку, яку бойовики терористичної організації «ДНР» перетворили у концентраційний табір, місце, де знущаються і катують людей. При читанні цієї книги одразу виникає асоціація з Освенцимом, Бухенвальдом та іншими концтаборами фашистського режиму Німеччини. Невже людська жорстокість може заходити так далеко?! Може. І це не Німеччина, це фашистське обличчя Росії. Зараз! В нашій з вами сучасності…

В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто – від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання – вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів. Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку – відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після».

Книги письменника перекладені та видані англійською і німецькими мовами.

Попереджуємо, читання буде складним, може навіть важким. Але пройти це необхідно, для того, щоб знати з яким злом має справу не тільки Україна, але й весь світ.  

Отож – читайте. Мужності вам.

 

Читати  про Станіслава Асєєва

Інтерв’ю Станіслава Асєєва: про жахи перебування в «Ізоляції» та подробиці резонансної справи. Відео

https://www.wikiwand.com/en/Stanislav_Aseyev  Станіслав Асєєв

 

Перемога буде за нами!

Слава Україні!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ