Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Славетний Семен Палій – народний гетьман

Поділіться цією сторінкою:

Український дослідник історії Козаччини Георгій Танський в книзі «Полковник Палій – народний гетьман» представляє грунтовне дослідження про життя й діяльність державного і політичного діяча Правобережного Гетьманату, славетного полководця другої половини XVII - початку XVIII століття, одного з найвидатніших діячів національно-визвольного повстання 1700-1704 років, яке отримало назву Паліївщина, володаря Правобережжя й народного гетьмана й полковника фастівського полку Семена Палія.

                 

Паліївщина – це частина Правобережної Русі-України наприкінці XVII, в яку входили колишні Білоцерківський, Канівський, Черкаський, Чигиринський і Уманський полки, землі Київського та Брацлавського воєводств, східної Волині і центрального Поділля під владою фастівського полковника Семена Палія. На той час Правобережна Україна була виснажена постійними війнами за гетьманську булаву між пропольськими та промосковськими претендентами.

Автор книги Георгій Володимирович Танський народився на Вінничині. Член національної спілки письменників України. Історією рідного краю цікавився з дитинства, що переросло в серйозну кропітку працю з вивчення історії Русі-України потім захотів поділитися досвідом з іншими. Так з’явилась ця книга, в якій правдиво через оповідь про відомих і маловідомих козацьких полководців висвітлено історію Правобережної України – Паліївщини.

В цьому виданні Георгій Танський наголошує на особливій ролі Семена Пилиповича Палія, одного з найвпливовіших особистостей правобережного козацтва, який виступав проти панування польської шляхти, за об’єднання Правобережжя з Лівобережжям Русі-України. У 1702-1704 роках очолив національно-визвольне повстання проти панування та гніту польської шляхти.

Уряд Речі Посполитої не зміг придушити це повстання і звернувся до московського царя по допомогу. У 1704 році цар Петро І надіслав Палію листа з вимогою звільнити усі зайняті правобережними козаками міста на користь короля Августа ІІ Саксонського. За невиконання царського указу та за контакти Палія з прихильниками шведського короля Карла ХІІ його було арештовано та після Батуринської в’язниці відправлено у 1705 році до сибірського міста Тобольськ, в якому він перебував до 1708 року. Після повернення Семен Палій у 1709 році брав участь у Полтавській битві у складі військ лівобережного гетьмана Івана Скоропадського. Після чого повернувся на Київщину, де знову очолив Фастівський та Білоцерківський полки.

Помер славний гетьман власною смертю у 1710 році та похований з почестями у Межигірському Спасо-Преображенському монастирі під Києвом.

Книга про Семена Палія висвітлює багатогранну діяльність фастівського і білоцерківського полководця, народного гетьмана, який заслуговує почесного місця в історії національної визвольної боротьби. Видання проілюстроване картинами видатних художників для кращого сприйняття подій, побуту, одягу тих часів.

Лицар-характерник козацького роду – Семен Палій був справжнім воїном, брав участь у десятках битв і не програв жодної. Його знали і поважали в Русі-Україні, захоплювалась вся Європа, шанували королі та вельможі за переможні баталії проти польської шляхти, турецьких яничарів і татарських орд.

Пам’ятник Семену Палію у Фастові

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ