Роман, де класичні міфи оживають у новій інтерпретації Міллер Медлін "Цирцея" (Із циклу "Читаємо українською")
Мадлен Міллер – американська письменниця, народилася у Бостоні, проте неодноразово переїжджала разом із родиною. Вона вивчала класичну філологію в Університеті Брауна, де здобула ступінь бакалавра у 2000 році та ступінь магістра у 2001 році. Відтоді вона викладає латинську та грецьку мови в середніх школах, останнім часом у Кембріджі, Массачусетс. Здобула магістерський ступінь із культури античного світу, вивчала грецьку та римську літературу, історію та філософію. Цікавість до цього предмету зародився в неї змалечку, адже її казками на ніч була Гомерова «Іліада», а в 11 років вона самотужки почала опановувати латину.
https://www.youtube.com/live/2v2ORVKzGhE?si=qQzhZokNBMrrvbpZ
Писати власну оповідь, про складні стосунки давньогрецьких героїв Міллер почала в університеті, надихнувшись постановкою шекспірівської трагедії «Троїл і Крессида». Робота над цим твором продовжувалася довгих 10 років. Паралельно авторка завершила навчання та викладала грецьку мову старшокласникам. Зрештою роман «The Song of Achilles» був дописаний та виданий, він приніс письменниці безліч літературних нагород та визнання серед критиків.
Після десяти років написання у вересні 2011 року вона опублікувала свій дебютний роман «Пісня Ахілла». У романі розповідається історія кохання між Ахіллом і Патроклом. У своєму творі Міллер спирається на «Іліаду» Гомера та черпає натхнення з класичних текстів Овідія, Вергілія, Софокла, Аполлодора Афінського, Евріпіда та Есхіла.
У 2012 року за роман «Пісня Ахілла» Медлін Міллер була нагороджена Жіночою літературною премією. За 17-річну історію премії вона була лише четвертою авторкою, відзначеною за свій дебютний роман.
У 2018 року був опублікований її другий роман «Цирцея», також заснований на грецькій міфології. Тут авторка надихалася поемою Гомера «Одіссея», а також поемою «Телегонія», яка збереглася лише у фрагментах. Феміністична реінтерпретація міфу з точки зору Цирцеї намагається надати твору більшої емоційності.
Загальний доробок авторки складається з двох вищезазначених романів та двох оповідань. «Цирцея» потрапила до списку рекомендованої літератури для студентів, що вивчають античність та адаптується для екранізації на HBOMax. З кінця 2021 року письменниця працює над переосмисленням історії грецької богині родючості та володарки царства мертвих – Персефони.
https://youtu.be/N-vEfAI3N6s?si=1QCti_Bboa2l0MZX
Медлін Міллер у своєму романі створює світ, де класичні міфи оживають у новій інтерпретації. Цирцея показана нам не просто, як одна з багатьох давньогрецьких богинь, а також, як особистість з бажаннями, страхом та боротьбою з собою, змінами особистості на краще.
Коли ви будете читати цей роман, зрозумієте, скільки всього відбувається на сторінках цієї книги. Ви зустрінете Одіссея, Прометея, та інших…
Крім цього ви зустрінете тут зраду коханої людини, відважні вчинки заради кохання та дорогих людей, також кровожерливість, як люди змінюються після того, як дізнаються, що жінка проживає одна.
https://youtu.be/_ZfternWjPs?si=CVzFSNkBP7Tw_bBf
Історія Цирцеї – це просто історія однієї дівчинки, що змушена була рости без любові. Вона надто відрізнялася від своїх батьків, від своїх брата, сестри та оточення. Некрасива тією красою, яка була потрібна, але розумна та кмітлива, що викликало ще більше негативу в оточуючих. Уявіть собі так жити вічно, бо боги, німфи та інші божественні істоти – безсмертні та майже вічні. Шлях, який обрала для себе юна дівчинка був прихований у її власній крові, ті здібності, що прокинулись в ній, заборонені батьком та верховними божествами Олімпу. Звісно, це її не зупинило. Звісно, вона понесла за це жорстоке покарання. Чи заслуговувала вона на таке? Певно що так, в тій самій мірі в якій її варто було надати прощення. Свої власні помилки Цирцея визнавала, і намагалася почасти навіть виправити. Принаймні наскільки могла.
Дивитися тут.