Роман "Біжи, вовче" - подорож у світ дикої природи та власної душі (Із циклу "Читаємо українською")
Черстін Екман – одна з найвідоміших сучасних шведських письменниць. Народилася 1933 року в комуні Фінспонг (лен Естерйотланд).
Екман є членом Шведської Академії з 1978 року (третя жінка в історії після Сельми Лагерльоф і Елін Вагнер). На знак протесту проти того, що, виходячи з принципу невтручання в політику, Академія відмовилася у 1989 році підтримати Салмана Рушді, Екман більше не бере участі в роботі цієї установи.
1998 року Екман здобула ступінь Почесного доктора Філософії в Університеті Умео, а 6 жовтня 2007 року стала володаркою ступеня почесного доктора лісівництва в Шведському університеті сільського господарства. Це був єдиний раз у сучасній історії, коли факультет лісового господарства вручав звання Почесного професора письменнику.
Авторка низки успішних детективних романів («De tre små mästarna», «Dödsklockan» та ін.). Пізніше перейшла до висвітлення психологічних і соціальних тем, проте чимало її творів зберігають ознаки детективного жанру. У 1998 Екман була нагороджена медаллю Litteris et Artibus.
Книга "Біжи, вовче" – дуже сильна. Читач з перших слів бачить світ очима головного героя і оповідача книги – старого шведського єгеря Ульфа Норрстіґа. Все своє життя він провів у лісі, з дитинства був привчений полювати, вбивати тварин, нищити дерева і сприймав це, як данність. Ніби природа заборгувала тобі.
Ульф, чиє ім’я перекладається як "вовк", зіштовхнеться з різними випробуваннями на шляху до себе нового. Архаїчні пейзажі стародавніх шведських лісів підсилюють враження від внутрішнього протистояння різних "Я" головного героя.
Книжка не проста. Головна дійова особа не лише старий єгер і мисливець, а загалом природа Північної Швеції і її люди. Життя там досі майже не змінилося за століття: ліси, гори, полювання, усамітнений спосіб життя. Головний герой асоціює себе з блудним вовком, він, як той вовк – "самотній і невидимий".
Кожна сторінка книги наповнена глибокими думками, що виходять за межі простої розповіді про полювання. Це не лише історія пригод, а й віддзеркалення внутрішнього світу людини, її взаємодії з дикою природою та власними внутрішніми демонами. У своїй книзі Ульф Норрстіґ запрошує читача на захопливу подорож у світ дикої природи та власної душі.
Дивитися тут.