Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Емоційні гойдалки війни: Володимир Станчишин про війну та психічне здоров’я

Поділіться цією сторінкою:

З початком повномасштабної війни в Україні життя кожної людини стало іншим. Змінилося не лише наше повсякдення, а й емоційні реакції. Усе – від страху, тривоги та злості до почуття провини й смутку – проявляється настільки насичено, що навіть важко уявити, як можна дати раду цим емоціям.

 

Книга Володимира Станчишина «Емоційні гойдалки війни. Роздуми психотерапевта про війну» створювалась у час, коли війна в Україні в самому розпалі, коли тривають жорстокі бої, а вся наша держава перебуває під ракетними обстрілами. Вона про емоції цивільних людей у тилу: про тих, хто залишився в Україні, й тих, які були змушені покинути свої домівки, всіх, хто волонтерить, донатить та чекає на рідних з фронту, всіх, хто кожен свій день починає з новин та прокидається від сповіщень про повітряну тривогу. Це книжка-роздуми про війну, про те що ми всі переживаємо разом, чого намагаємось позбутися, а що прийняти.

 

 

 

 

 

Володимир Станчишин – психолог-психотерапевт. Працював у Центрі Емаус при Українському католицькому університеті у Львові, Очолював Центр психічного здоров’я у Шпиталі імені Митрополита Шептицького, який своїм завданням ставив допомогу людям, що повертаються із зони бойових дій. У 2019 разом з колегою заснував та очолив Центр психічного здоров’я «Лабораторія змін». Автор подкасту «Бо любов. Війна» на радіо Сковорода.

В. Станчишин в цьому виданні стверджує: «Будь-яка емоційна реакція є нормальною відповіддю на ненормальні обставини війни. Ми маємо право відчувати лють, маємо право хотіти помсти, ми можемо вмикати чорно-біле мислення і не відчувати при цьому провини. Ми можемо сумувати, ми можемо плакати стільки, скільки потрібно. Ми не обирали жити в час історичних змін, але війна це те, від чого не можна абстрагуватись, тому наше завдання наразі – навчитися справлятись на своєму особистісному рівні, жити, аби перемогти в цій війні…».

Війна довга та страшна і ми не знаємо, коли вона закінчиться, але, попри все, ми продовжуємо вірити в нашу перемогу. Книга «Емоційні гойдалки війни» може допомогти нам стати гнучкішими, краще усвідомлювати свої цінності, нагадає про необхідність дбати про себе, а також про те, що віра, надія та любов, які так необхідні нам сьогодні, є результатом нашої активної діяльності.               

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ