Про юність різну і хвилюючу (Із циклу "Читаємо українською")
Ніколя Матьє – французький письменник. Лавреат Гонкурівської премії 2018 року за роман "Діти їхні". Народився Ніколя Матьє 2 червня 1978 року у французькому місті Епіналь.
https://youtu.be/n66n_RWkSck?si=0k_7hgurCmSRmL0e
Перший роман письменника про таємницю та злочин вийшов у 2014 році під назвою "Війна тварин" (фр. Aux animaux la guerre). Він був адаптований до 6-серійного телевізійного серіалу кінокомпанією France 3.
https://youtu.be/sn_l8ZWGZnk?si=xtMPtmBxXaJSNKBh
Його другий роман "Діти їхні" (фр. Leurs enfants après eux) – про життя молодих людей у вигаданому сільському північно-східному французькому місті
це прогулянка назад у 90-ті, тільки дещо ненатуральна. Автор описує периферійне французьке містечко з усіма його проблемами – економічним спадом, мігрантами, закриттям заводів, і, як результат, безробіттям, підлітковими і дорослими розборками, розлученнями, крадіжками, коханнями і намаганням випливти з проблем і утриматись на поверхні.
https://youtu.be/tQWB243L--Q?si=VDgydU6q5dkoo42D
Це книга яка точно поверне вас в безтурботну юність, ну як безтурботну, кожному віку притаманні свої проблеми і турбуючи питання, але ж яка чудова ця книга з присмаком юності. Роман про підлітків які застигли в рутинному житті, кожний день одне те саме. Книга про таких різних батьків які обрали майбутнє для своїх дітей та про батьків які поняття не мають що робити з цими дітьми. Про розлучення, скорочення робочих місць, за ними фінансові труднощі та втрату себе на дні чарки, як спосіб забутися. Про перші почуття , перші поцілунки і перші розбиті надії, коли ти юний та повний надії і впевненості, розумієш - життя жорстоке, воно нікого не жаліє, ти стикаєшся з реальністю і з кожним разом дорослішаєш. Автор геніально балансує над вульгарністю та сексуальністю.
У центрі сюжету - історія дорослішання Антоні, який понад усе мріє поїхати звідси, але водночас відчуває свою прив'язаність до цього місця. "Діти їхні" – читається на одному подиху. Можливо, завдяки тому, що проблеми, до яких звертається автор, мають загальнолюдський, універсальний характер.
Дивитися тут.