Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Праці Степана Бандери про боротьбу за Українську Державність

Поділіться цією сторінкою:

«Бандера – це смерть російської імперії й перемога України»
Володимир В’ятрович

Книга «Перспективи Української Революції» - це зібрання статей Степана Бандери, що вийшло друком у Мюнхені 1978 року. В ній автор піднімає багато питань, які об’єднує головна тема – українська національно-визвольна революція. В цьому виданні Бандера аналізує чинники, які відбувались у світовій політиці, внутрішній політиці Радянського Союзу і в еміграційному житті та могли сприяти чи ускладнювати здійснення національно-визвольної революції.

Степан Андрійович Бандера – український політичний діяч, народився 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів Івано-Франківської області. Захоплювався різними видами спорту, грав на музичних інструментах, був членом драматичного гуртка, одним з активних діячів «Просвіти». Намагався залучити своїх односельчан до виховання в українському патріотичному дусі, за допомогою цих організацій. Став одним із радикальних та чільних ідеологів, практиків і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття. Після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Як активний діяч УВО та ОУН має статус Борець за незалежність України у ХХ столітті. Став національним героєм України.

С. Бандера та Я. Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Після цього німецька влада заарештувала Бандеру, вимагаючи від нього скасувати цей Акт. Бандера категорично відмовився це зробити, за що пізніше був заарештований, а потім запроторений німецькою владою до концтабору Заксенгаузен, де перебував до серпня 1944 року.

Разом з А. Мельником, А. Левицьким, П. Скоропадським став співзасновником Українського національного комітету. За активну діяльність і боротьбу за незалежність України було організовано 8 замахів на життя Провідника ОУН. Але 15 жовтня 1959 року у Мюнхені радянський агент КДБ Б. Сташинський здійснив вбивство Степана Бандери.

За своє коротке життя, багато років, з якого він провів в концтаборах і у підвалах найгірших тюрм, він міг тільки сподіватися, що колись його думи, ідеї та плани можуть здійснитись. А силу витримати ці страждання йому давала віра, як він і пише у своїх творах: «Бог і Україна дають віру у перемогу та силу витримати ці муки й лихоліття, а якщо треба, то й мужньо прийняти смерть».

Минуло вже більше сорока років після того як в Мюнхені була видана ця збірка статей Степана Бандери, але зараз ми маємо чудову нагоду ознайомитися з працями людини, яка присвятила все своє життя боротьбі за українську державність.

В цьому виданні є глосарій рідковживаних, малозрозумілих і діалектних слів, іменний та географічний покажчики. За допомогою QR-кодів ви зможете потрапити в онлайн-медіатеку, де зібрано оцифровані видання, в яких публікувався автор, побачити десятки зображень, пов’язаних із життям Степана Бандери та діяльністю ОУН, і навіть почути живу мову Провідника.

Пам’ятник Степану Бандері в Тернополі

Український політик, військовий ЗСУ, організатор «Бандерівських читань» Юрій Сиротюк так означив роль Степана Бандери в сучасній Україні: «Проти кого найбільше спрямована лють Путіна та інших ворогів України? Проти Степана Бандери. Навіть на небі він не дає їм спокою. А чому? Тому що Бандера і бандерівці зруйнували їхній план знищення України та колонізації України, стертя нашої ідентичності. Бандера і нині важливий. Бо – це символ Свободи. Правди. Перемоги».

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ