Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Прадавня таємниця губернського Кам`янця в ретродетективі Юрія Даценка

Поділіться цією сторінкою:

Коротко про автора.

Юрій Даценко – хмельницький письменник, який успішно дебютував у 2019 році романом «Пастка для різника». Поєднує детективний сюжет з історичним підґрунтям та атмосферою трилера, працює на стику жанрів. Популяризує українську глибинку – маленькі міста і села, доводячи, що захопливі сюжети трапляються й у провінції. Багато подорожує, тож його романи частково написані «з натури».

Окрім письменницької діяльності, автор понад 20 років займається історичною реконструкцією, яка із захоплення переросла у стиль життя. Також Юрій Даценко – досвідчений байкер, який намотав Україною понад 50 тис. кілометрів.

З перших днів війни оселя Юрія та його дружини стала прихистком для десятків людей, які тікають від війни. Вимушених переселенців родина Даценків називають своїми гостями та надають їм не лише їжу та житло, а й моральну підтримку. Усіх письменник називає своїми гостями:" Ми зрозуміли: у нас є будинок, досить великий, у якому ми можемо приймати, поселяти, годувати, просто надавати якусь психологічну допомогу. Ми приймаємо з котами, з маленькими дітьми, з собаками. Це той маленький внесок у нашу перемогу".

І сьогодні у важкий для України час автор продовжує творити: «Я – український письменник. Я пишу книжки. Навіть зараз, під час війни, я знаходжу в собі сили писати. І читати.»

Пропонуємо познайомитися з наступним романом автора «Книга в камені», який за цікавим сюжетом не поступається місцем першій книзі. Це продовження історії про хірурга із Проскурова Якова Ровнєра, який розслідує жорстокі, часом містичні вбивства у подільській провінції.

Перед нами постає 1900 рік, Кам’янець-Подільський. У середмісті жорстоко вбито молодого слідчого. Містяни щільніше зачиняють віконниці та бояться ночі. Подейкують, що то повернулося древнє жахіття. Лікар-хірург із повітового Проскурова, Яків Ровнєр, приїздить до Кам’янця й опиняється у вихорі загадкових подій...

Письменник наголошує, що обрав Поділля не випадково. Він має за мету популяризувати рідний край, наші маленькі міста і села, які багаті на цікаву історію і гідні того, щоб про них писали.

Юрій Даценко визначає свої романи як мультижанрові: «Я не обмежуюсь одним жанром. У «Пастці для різника» поєднав детектив, історичний роман, містику, хорор, трилер, приправив історією, додав трішки фантастики. Другий роман – продовження серії у тому ж стилі. Це ретродетектив з елементами містики, трилеру, трішки жахів і фантастики».

«Я намагаюся у свої романи вводити реальні історичні особистості. Наприклад, у другому романі – це дуже відомий історик Юхим Сицінський, який родом з Кам’янця і є одним із головних героїв роману», – зізнається Юрій.

Поціновувачам детективів неодмінно рекомендуємо прочитати. Це чудова нагода здійснити мандрівку бруківкою Кам'янця-Подільського, вдихнути аромати свіжомеленої кави і вірити в удачу пана Ровнєра. Майстерність автора, переплетіння легенд, історії та медицини полоскочуть вам нерви і залишать приємний спогад. Бажаємо приємного читання, а автору – натхнення на нові роботи!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ