«Плем’я». Про повернення з війни і належність до спільноти…
Зараз саме той час, коли ідеї із «Племені» можуть бути корисними всім нам: тим, хто мерзне в окопах, хто збирає і везе волонтерську допомогу, тим, хто чекає на повернення додому, і тим, хто просто хоче знайти шлях у тіні, що впала на долю українців.
К.Ульянов (Вальде), автор книжки «Броньований Розум»
Із 24 лютого 2022 року ми всі, українці, зіткнулися з пітьмою: хтось уперше, хтось просто по-новому. Багато хто запитував себе, як це пережити, як впоратися з тим, що принесла нова реальність ракетних обстрілів, безлюдних вулиць, холодних осель, розлуки з рідними, страху і гніву? Є багато способів відповісти на ці питання. Один з них – прочитати «Плем’я». Ця книжка - не підручник, тож тут немає задач, але є деякі відповіді. Тут небагато чого можна вивчити, але багато чого можна навчитися.
Нас травмують не війни, особисті втрати чи природні катаклізми — нас травмує відокремленість. Війна ранить не лише тіла військових, значних травм зазнають також їхні емоції. Навіть ті військові, які повертаються неушкодженими фізично, змушені проходити тривалий процес реабілітації.
Автор книжки звертає увагу читача на той факт, що для ветеранів, які повернулися до мирного життя, вкрай важливою є не просто турбота і підтримка, а відчуття належності до спільноти. Важко переносити самотність та ізоляцію від людей, заради яких ти готовий іти на жертви. Ніхто не почувається добре тільки наодинці сам із собою. І хай би яким складним не був шлях реабілітації бійців, суспільство повинно зробити все, щоб допомогти їм у цьому.
Про автора.
Себастіан Юнгер народився 17 січня 1962 року в Белмонті штату Массачусетс у сім'ї емігрантів – художниці Еллен Сінклер та фізика Мігеля Чаперо Юнгера, які переїхали до Сполучених Штатів під час Другої світової війни через переслідування євреїв у Європі. У 1980 році закінчив Академію Конкорд, здобувши ступінь бакалавра мистецтв Весліанського університету з культурної антропології.
Юнгер – майстер пригодницького нон-фікшена. Він писав репортажі про громадянські війни в Африці та Боснії, досліджував торгівлю кривавими алмазами та лісові пожежі в Айдахо. 2007-2008 роки він провів із американським взводом, розташованим у східному Афганістані. На основі цього досвіду Юнгер зняв дилогію документальних стрічок про братерство на війні та написав книгу «Війна». Згодом його фокус змістився на повернення воїнів з фронту і їхню адаптацію в соціумі.
Книга «Плем'я», що вийшла українською у видавництві «Наш формат», досліджує природу проблем з адаптацією. Її фундаментальна ідея – ветеранам не вистачає відчуття тісної міцної спільноти, виживання якої залежить від поведінки її членів.
Автор пише, що повернувшись додому, сучасні ветерани часто усвідомлюють, що вони готові померти за свою країну, але не знають, як для неї жити. Ми як суспільство маємо бути готовими допомогти ветеранам знайти ціль і після перемоги.
Поки триває наша боротьба за перемогу, важливо, щоб суспільство підтримувало воїнів усіма доступними способами – зокрема і психологічно. Поради Себастьяна Юнгера допоможуть зробити цю підтримку ефективнішою.
«Вітаємо вдома», – базова репліка, сповнена любові.