Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

"Під скляним ковпаком"– роман, який придбав репутацію жіночого аналога "Ловця у житі" (Із циклу "Читач рекомендує")

Поділіться цією сторінкою:

Сильвія Плат була одружена з британським поетом – лауреатом Тедом Г'юзом. Шлюб був творчим тандемом, де провідну роль відігравав Г'юз. Після смерті Плат Г'юз заснував фонд Estate of Sylvia Plath, який розпоряджався правами на літературну спадщину поетеси.

https://youtube.com/shorts/uadW0SBKry4?si=-vS2tx7PLFe8lYZw

14 січня 1963 під псевдонімом Victoria Lucas вийшов роман Сильвії Плат "Під скляним ковпаком". Він отримав високі оцінки критиків, але переважно, вже після загибелі авторки. Згодом для молодих читачок різних десятиліть книга стала одкровенням; роман придбав репутацію жіночого аналога "Ловця у житі".

https://youtube.com/shorts/Ej7JK55oyio?si=6arkxFsC_fAU12rF

Складно сприймати роман окремо від історії письменниці, її поезії, історії її боротьби з депресією, важкого розлучення, а також самогубства, що відбулось за місяць після першої публікації роману.

https://youtube.com/watch?v=ysxeHnd9nDo&feature=shared

І біографія, і загадковість особистості Сильвії Плат значною мірою впливають на сприйняття роману навіть критиками і вченими. При цьому критики сперечалися про те, чи варто розглядати роман як серйозний літературний твір, або ж він повинен бути віднесений до белетристики, написаної авторкою, чиїм справжнім покликанням була поезія. 

Роман "Під скляним ковпаком" викликав менше інтересу у вчених, ніж поезія Сильвії Плат, хоча деякі з відомих літературних критиків визнали роман важливим твором американської літератури. Представниці феміністської літературної критики зробили з роману свого роду маніфест, який критикує і викриває придушення жінок у 1950-х.

Напівавтобіографічний роман американської письменниці Сильвії Плат “Під скляним ковпаком” описує досвід молодої жінки, яка намагається подолати великий депресивний розлад. Книга непроста, в ній можна знайти історії про пошуки свого місця в цьому світі, розчарування, депресивний період та багато розмірковувань про життя від головної героїні.

Дія роману відбувається в Нью-Йорку і частково в передмістях Бостона. Він розповідає про шість місяців життя дев'ятнадцятирічної Естер Грінвуд, яка, закінчивши навчання в університеті, починає кар'єру в журналі. Вона мріє стати поеткою і подорожувати світом. Естер стикається з розчаруванням у житті, суспільстві, втрачає впевненість у собі і майбутньому. Постійно переймаючись питанням, «яке моє місце в цьому світі», вона впадає в депресію.

Книга розповідає про нелегкий шлях віднаходження себе і своєї особистості, повернення до нормального життя через нервові зриви, лікарня, спроби самогубства.

Головній героїні постійно доводиться мати справу з забобонами п'ятдесятих років XX століття щодо місця та ролі жінки в суспільстві. На неї чинять тиск і сім'я, і суспільство, що неминуче призводить до психологічного зламу, кризи особистості.

Дивитися тут

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ