Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Петро Дорошенко: велич і трагізм видатного гетьмана

Поділіться цією сторінкою:

Петро Дорошенко – визначна і неординарна особистість, видатний гетьман, який боровся за об’єднання всіх українських земель в одну самостійну державу, її розвиток і докладав багато зусиль для досягнення цієї мети.

 

З книги відомих істориків Смолія В. і Степанкова В. «Петро Дорошенко: особистість в реаліях епохи» ви дізнаєтесь, як формувався світогляд майбутнього гетьмана, про злети і поразки його політичної кар’єри, драматичність особистого життя, та яке місце він посідав серед державних діячів і політиків свого часу. Автори видання на основі  багатьох історичних джерел відтворюють портрет одного з найбільш харизматичних політичних лідерів козацької України другої половини XVII ст.

 

 

  

                                                                                 

Петро Дорошенко вирізнявся серед державних діячів глибоким аналітичним розумом, чітким баченням завдань і перспектив об’єднання всіх українських земель. Водночас він діяв і мислив  відповідно до моральних і етичних норм тої епохи, в якій народився. Йому довелося пережити як політичний тріумф, повагу і визнання, так і повне фіаско результатів багаторічних зусиль, ненависть і прокляття обманутого у своїх сподіваннях козацтва, пройти через принизливість капітуляції та почесного ув’язнення й наприкінці померти на чужині, далеко від України, яку він любив всім серцем. І не його провина, а трагедія, що геополітична ситуація в Європі стала на заваді об’єднання всієї території України.

Автори книги – Смолій Валерій Андрійович – академік НАН України, доктор історичних наук, професор, фахівець у галузі української історії доби середньовіччя і раннього нового часу. Степанков Валерій Степанович – доктор історичних наук, професор, фахівець у галузі української соціально-політичної історії раннього нового часу.                                                                                        

Смолій В.А.

Степанков В.С.

Петро Дорошенко був людиною, чиї життя та діяльність знайшли відображення в документах, хроніках і літописах, вкарбувалися в пам’ять народу, залишили слід у пісенній творчості, надихали митців на створення художніх полотен. В нашій пам’яті він назавжди залишиться послідовним борцем за соборність і незалежність нашої держави в етнічних межах проживання українців, уважним «до голосу народу», обережним дипломатом та видатним гетьманом України.

  Пам’ятник Петру Дорошенку в м. Тальне

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ