Новий погляд на Коко Шанель від Доржа Бату (Із циклу "Сучасні українські книги"
Дорж Бату (справжнє ім'я Андрій Васильєв), український письменник бурято-монгольського походження.
Народився в Росії в місті Улан-Уде, у родині музикантів. Батько - В'ячеслав Васильєв, художній керівник Бурятського театру опери та балету, згодом виконувач обов'язків Міністра культури Бурятії. Дідусь по матері - Жигжит Батуєв (Бату) - один із засновників бурят-монгольської класичної музики. Після отримання вищої освіти став журналістом і працював телеведучим.
У 2002 році переїхав до України, де вивчив українську мову і продовжив працювати в журналістиці. Зокрема працював журналістом-кореспондентом. Наприкінці 2011 року перебрався до США.
Після початку російського вторгнення висловив думку, що набагато ефективніше підтримувати ЗСУ, ніж звертатись до бурятських матерів, благаючи їх не відпускати своїх дітей в армію. Брав участь у зборах коштів на потреби ЗСУ. https://youtu.be/wy8TnJi75PI
Роман "Коко 2.0" видано друком у липні 2022. Це продовження книги "Моцарт 2.0".
Ця книга задумувалася і писалася до повномасштабної війни з росією. Коли небо було блакитнішим і трава зеленішою.
Про що ця книга буде для вас, дорогі читачі. Для когось - про моду, для когось - про фантастичну Коко Шанель та пригоди її друзів, а дехто побачить, що через лінзу універсальних цінностей можна легко відсортувати чорне від білого, а хороше від поганого.
Нехай вам не завадить те, що ця книга писалася до війни, вона - про добро.
Великі люди, про яких ми знаємо з історії чи модних журналів, постають тут звичайними людьми зі своїми страхами і хвилюваннями. Цікаво спостерігати за да Вінчі, який хоче відкрити власний ресторан) Коко за своїм колючим сарказмом ховає вразливу жінку, якій самотньо. А ще тут буде сам Ейнштейн. Нудно не буде.
Це книга не про моду, а про суперечливу особу в історії людства. "Коко була малоприємною: цькувала працівниць і конкурентів, "брехала як дихала", але її однаково обожнювали, навіть вороги. Дехто казав, що має за велику честь ненависть Коко", - зазначив автор.
За його словами, на прикладі цієї жінки він зрозумів, що "немає хороших чи поганих рис у людині". Адже Шанель прагнула влитися в аристократичні кола, міфологізуючи свою біографію, водночас не нехтувала "тролінгом" еліт доступними їй інструментами - введенням у моду штучних перлів та дешевої тканини джерсі. Та попри все вона залишалася носієм ментальності "з низів".
У всіх творах Доржа Бату пропагуються демократичні цінності, толерантність і взаємопідтримка, тому вони завоювали популярність серед багатьох читачів.
Дивитися тут.