Нова книга Сергія Плохія про російсько-українську війну
Попри прогнози та передбачення експертів світ здригнувся від жаху 24 лютого 2022 року, коли розпочалось повномасштабне вторгнення росії в Україну. Ніхто не очікував війни такого масштабу.
В новій книзі «Російсько-українська війна» Сергій Плохій аналізує витоки, перебіг та можливі результати цієї війни. Як українцям вдається чинити такий ефективний опір? Як на тлі цих всіх подій відбувається об’єнання Заходу й повна ізоляція Росії? Якими будуть наслідки цієї війни для України, Росії, Європи та світу в цілому?
І хоча війна росії проти України почалась ще 27 лютого 2014 року із захоплення Кримського парламенту, коріння цієї війни, за словами автора книги, можна простежити під час розпаду імперії у ХІХ-ХХ ст. та пострадянській напруженості. На основі історичних фактів Сергій Плохій, розглядаючи внутрішню та міжнародну політику, різні культури України та Росії показує, що хоча ця нова холодна війна не була неминучою, але була передбачуваною.
Автор книги - Сергій Плохій – професор кафедри історії ім. М. Грушевського й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, доктор історичних наук, випускник Дніпропетровського університету. Один з провідних спеціалістів у галузі історіографії, нової та новітньої історії Східної Європи. Автор понад десяти книжок, які були удостоєні багатьох престижних нагород, лауреат Шевченківської премії 2018 року. Найвідоміші з його творів: «Брама Європи», «Убивство у Мюнхені», «Ялта. Ціна миру», «Забуті покидьки східного фронту» та інш.
В цьому виданні автор аргументовано доводить, що жодна країна не була готова до такої війни. Вторгнення росії в Україну підірвало основи встановленого після холодної війни світового устрою, запустивши процеси, що з рештою призведуть до нового міжнародного порядку.
Сергій Плохій так говорить про значення цієї війни для України: «З боку України це насамперед добре відома історикам війна за незалежність, відчайдушна спроба країни, посталої на руїнах Радянського Союзу, захистити право на існування».