Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Нотатки з кухні «переписування історії»

Поділіться цією сторінкою:

«Все, що віддаляє нас від Росії, йде на користь Україні. Все, що утримує зв'язок між нашими країнами (економіка, мова, історія, культура, традиції й врешті навіть родинні зв'язки) буде використано проти нас…»                   ( В. В'ятрович)  

Без усвідомлення й переосмислення подій минулого неможливо створити власну незалежну історію. Розуміння історичних процесів минулого століття, пояснює те, що відбувається в Україні зараз. Це є частиною формування національної пам’яті й ідентичності для українців.

Пропонуємо книгу Володимира В’ятровича «Нотатки з кухні «переписування історії».

Чому така назва? «Переписування історії» - словосполука, яку неодноразово чув на свою адресу автор в заявах деяких політиків чи журналістів, що засуджували його діяльність. У відповідь він завжди повторював: Ми не переписуємо своєї історії, ми щойно намагаємось написати її. Це книжка не про переписування історії. Вона – про спроби українців написати історію власної держави, звільнитися з полону думок «старшого брата», того, що так активно нав’язувалось з боку Росії, й досягнути справжньої незалежності. Наразі Україна переживає трансформацію історичної пам’яті. Настав час вільному народу подивитися на власну історію своїми очима, а не очима поневолювачів. Бо лише так можна утвердити свою суб’єктність.

У збірку ввійшла низка власних публікацій автора, від початку 2000-х до нашого часу, доповнена сучасним наративом. Це статті, інтерв’ю, колонки, у яких йдеться про національну ідентичність, Голодомор, визвольну боротьбу, Помаранчеву революцію, Євромайдан, матеріали під грифом «секретно», які одного дня стали цілком нетаємними.

Тут і про створення Українського інституту національної пам’яті, і про відкриття архівів СБУ, і про визнання учасників УПА борцями за незалежність України, і про декомунізацію.

Коротко про автора 

Володимир Михайлович В’ятрович народився у Львові в 1977 році. Закінчивши школу, вступив на історичний факультет Львівського національного університету. Захистив кандидатську дисертацію у 2004 році на тему: «Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи». Він відомий український публіцист, вчений, громадський діяч. Кандидат історичних наук, член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Розсекретив таємні документи КДБ, за що іменований «хакером архівів чекістів». Один з головних ініціаторів «декомуні­зації». Яскравий прихильник діяльності УПА і Євромайдану.

Збірка “Нотатки з кухні “переписування історії” Володимира В’ятровича перемогла в історичній номінації Книжки року 2021, стала лауреатом конкурсу Книжка року 2021 і перемогла в номінації “Минувшина” .

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ