Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Неймовірна. Ода до радості

Поділіться цією сторінкою:

Коротко про авторку

Ірен Роздобудько  українська письменниця, ілюстраторка, сцена­ристка, викладач кінодраматургії. Народилася у 1962 році в Донецьку, закінчила факультет журналістики Київського національного університету.

Дивитися інтерв'ю тут.

Письменниця є авторкою ілюстрацій до книг багатьох українських прозаїків. На початку письменницької кар’єри  видала дві збірки поезій російською: «Штрих на черной клейонке» (Молодь, 1990), «Ангелы на проводах» (Світовид, 1994). В одному з інтерв'ю зізналася, що колись зовсім не володіла українською. Вивчивши ж українську мову та почавши писати романи - стала однією з найуспішніших та найтитулованіших письменниць України. Зараз є авторкою майже сорока романів та дитячих книжок, які стали бестселерами, були екранізовані. Читати тут.

Десятки років ми нічого не знали про постать поетеси й патріотки Олени Теліги. ЇЇ ім’я виринуло із забуття лише через 50 років після загибелі, коли в Києві у лютому 1992 р. в Бабиному Яру було встановлено пам’ятний хрест на її честь, вулицю, що пролягає поруч, назвали її іменем, створено Всеукраїнське жіноче товариство імені О.Теліги, засновано Міжнародну літературно-мистецьку премію. На сьогодні відомий лише сорок один вірш з написаних поетесою. За життя їй так і не вдалося видати жодної збірки. Та хоч і залишила вона по собі невеликий творчий спадок, життя її було коротке, але яскраве й сповнене великих справ, а тому й має бути вічним у нашій пам’яті.

В основі роману «Неймовірна. Ода до радості», що вийшов у видавництві «Нора-Друк» у 2022 році – сценарій повнометражного художнього фільму «Олена Теліга. Неймовірна» і чотирисерійного однойменного серіалу. 24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення рф на територію України, тому створення цих кінофільмів поки що відкладено.

Роздобудько, Ірен Віталіївна. Неймовірна. Ода до радості [Текст] : Роман. / Роздобудько, Ірен Віталіївна. – Передм. автора. - К. : Нора-Друк, 2022. - 368 с.

Ця гарна молода жінка могла б зробити блискучу кар’єру в Європі: чи то в танцювальній трупі празького театру, чи то в літературі, чи то на теренах просвітництва, та й просто в світських салонах, де її вважали, за сучасним висловом, «іконою стилю». Її порівнювали з леді Гамільтон, мадам Помпадур і навіть Ґретою Ґарбо та вважали, що вона «випередила свій час». Натомість вона стала однією з найяскравіших постатей українського спротиву і загинула в Бабиному Яру нескореною.

З часу життя Олени Теліги і її побратимів проминуло багато років, в Україна досі стоїть кісткою в горлі імперських амбіцій – у центрі Європи, незламним щитом між ситим Заходом і ненажерливим Сходом. Між життям і смертю. Стверджуючи своїм багатовіковим існуванням непереможність нації.

Про роман читати тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ