Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Мова – наша зброя

Поділіться цією сторінкою:

Під час війни ми боремось з ворогом на полі бою, на волонтерському фронті, на економічному полі і навіть у навчальних закладах, бо наша мова – це зброя, яку дали нам при народженні.

 

Книга Ольги Дубчак «Перемагати українською. Про мову ненависті й любові» - не про культуру мовлення, а, насамперед, про мову Перемоги. А для того, щоб перемогти ми маємо позбавлятися русизмів та прикрих помилок.

Як ми називаємо ворога? За якими мовленнєвими особливостями легко його розпізнати? Чи вміємо ми воювати словом? Авторка цієї книги допомагає розібратися з усіма цими питаннями й доводить, що воювати на мовному фронті так само важливо, як і безпосередньо на полі бою.

Щоб долати ворога мовою не потрібно проходити спеціальних курсів й ризикувати життям. Достатньо просто нею розмовляти. Вирішивши відмовитись від російської мови і перейти на українську, ви дошкуляєте окупантам, а це вже немало.

Наша мова вміє давати відсіч ворогам і бути досить жорсткою, але для українського народу – це перш за все мова любові, ніжності й підтримки в тяжкі моменти. І саме зараз вона потрібна нам як ніколи.

 

 

Авторка книги Ольга Дубчак – кандидатка філологічних наук, фахова редакторка, літературна редакторка, аудіоредакторка. Здобула вищу освіту в НПУ ім. М.П. Драгоманова і там само захистила дисертацію з когнітивної лінгвістики. Понад п’ятнадцять років редагує тексти різних стильових напрямків. Зараз обіймає посаду головного редактора у видавництві «Віхола». Авторка трьох видань.

Питання, які порушені в книзі «Перемагати українською», стосуються кожного з нас. Ми маємо переосмислити свою мову ненависті, вдосконалювати, свою мову любові, прагнути зробити власне мовлення грамотнішим та доречнішим та берегти свою мову попри все.

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ