Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Мова – наш скарб і зброя

Поділіться цією сторінкою:

     Мова – це не просто система знаків та засіб спілкування. У Святому Письмі Слово прирівняно до Бога. В мові – наша культура, сутність нашої свідомості, наша національна ознака.

    Книга Лакизюка Віктора «Коли богами були ріки: предки українців та їхні мови» не має аналогів серед інших видань. На основі відкриттів останніх десятиліть, здійснених провідними лінгвістами та сходознавцями світу, автор подає модель походження українців. Уперше в історії України визначена провідна роль анатолійців та фрігійців у формуванні українського етносу, простежено і вплив мов зазначених народів на зародження української мови. В цьому виданні здійснено спробу реконструкції прадавнього стану рідної мови, що тепер вважається надзвичайно складним явищем.

                                

     Автор книги – Віктор Лакизюк – науковий співробітник відділу військово-патріотичного виховання Науково-дослідного інституту українознавства, автор багатьох історичних праць. У цьому виданні Віктор Лакизюк спростовує тисячолітні міфи та руйнує стереотипи щодо походження української мови, які віками утверджувалися у свідомості українського народу.

А коли взагалі люди навчились говорити? Якою була перша людська мова? Як розвивалися мови світу? На ці запитання дає відповіді чудова книга Деніела Еверетта «Походження мови. Як ми навчилися говорити». В цьому виданні автор описує захопливу еволюцію – від появи перших слів до більш ніж 7000 окремих мов, якими людство спілкується нині.

     Автор легко та з гумором розповідає про складні і цікаві факти, щодо походження мови. Наприклад: «2 мільйони років тому в Африці людина прямоходяча почала ділитися інформацією із членами своєї спільноти за допомогою мови. Саме вони сказали перші слова. Спільноти первісних людей відрізнялись від сучасних, та попри все, вони дискутували, розмірковували, сперечалися та подорожуючи світом передали нам у спадок свій винахід – мову».

 

Деніел Еверетт – американський лінгвіст, викладач, антрополог та мистецтвознавець. Місіонер та мандрівник, який здійснив серію дослідницьких подорожей в Амазонію. Здобув освіту в біблійному інституті Міду в Чікаго та Літньому інституті лінгвістики. Автор понад 100 статей та 12 книжок із мовознавства, етнології та культурології.

Зараз кожна людина має радість користуватись здобутками наших предків. Природній добір вибрав ті речі, які були найефективнішими для виживання людей, зокрема мову. Завдячуючи цим здобутками, ми вдосконалювали наш вид і змогли дожити до Ери Інновацій та розвиватись далі.

  Українська мова не стала мертвою, як її прамови, вона вистояла у жорстокій нерівній боротьбі із засиллям мов колонізаторів та окупантів – ворожих імперій, каганатів та ординських утворень. Вистояла і тому, що увібрала в себе найдорогоцінніші релікти найдавніших мов світу, а це забезпечило її унікальність і різноманітність.

Кожне українське слово – це закодована пам’ять минулих тисячоліть, тож давайте берегти наш скарб, думати, читати та говорити рідною мовою.

        

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ