Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Роман Марини Гримич "Клавка"

Поділіться цією сторінкою:

В умовах раптового соціального вакууму та вимушеної самоізоляції час спливає особливо неспішно, а звичні речі сприймаються зовсім по-іншому. Література не виняток тепер нам замало легких книжок із захоплюючим сюжетом, прочитавши які, за тиждень уже й не згадаєш про що в них йшлося. Маючи час на роздуми та самоаналіз, ми шукаємо книгу, яка візьме за душу, змусить згадувати її, замислитися над тим хто ми є, як живем, що знаємо про себе та свою історію…

Якщо це і про Вас, то саме час познайомитися з «Клавкою» – новим романом Марини Гримич  відомої української письменниці, історикині, директорки видавництва «Дуліби», краєзнавця і Лауреатки Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова».

Нова книга вийшла лише наприкінці 2019 року, проте швидко набула неабиякої популярності та встигла стати бестселером українських видань року. Книга припала до смаку й в експертних колах: у тому ж році «Клавка» стає переможцем львівського видавничого конкурсу Book Forum Best Bokk Award у номінації «Сучасна українська проза».

Будинок Роліт (вул. Богдана Хмельницького, 68)

У наші дні Роліт – пам'ятка архітектури, тут відкрито безліч кімнат-музеїв письменників, у деяких розташувалися офіси. Будинок – абсолютний рекордсмен України за кількістю меморіальних дощок (всього їх 29), його варто побачити кожному поціновувачу української літератури та просто мандрівникові.

Головний персонаж нового бестселеру  27-річна дівчина Клавка, красива та самотня. Вона живе в повоєнному Києві (1947–1948 роки) та працює секретарем Голови Правління спілки радянських українських письменників (у київському письменницькому будинку РОЛІТ). Саме тоді, в 1947-му, відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилося: українських літераторів колег по перу, сусідів по дому нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями та страхами. Учасники подій по-різному пройшли це випробування: зберегти обличчя та, принаймні, людську подобу, судилося далеко не всім. 

Роман не є суто історичним твором, його можна назвати також і міським — адже авторка майстерно відтворила Київ повоєнних часів з усіма його вуличками та старими назвами. Цікавим є те, що всі події показано з погляду Клавки звичайної дівчини, доньки ворога народу, друкарки в Спілці письменників. Про всі літературні й історичні події того часу ми дізнаємось, так би мовити, з перших уст. Паралельно з тим сама Клавка переживає нелегкий період, бо опиняється в центрі любовного трикутника…

Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира, динамічний сюжет – вишукані інгредієнти літературної страви з довгим інтелектуальним післясмаком. Обережно, не обпечіться!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ