Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ. Роман "Клавка". (Із циклу "Сучасні українські книги")

Поділіться цією сторінкою:

Гримич Марина - українська письменниця, засновниця і директорка  видавництва "Дуліби", продюсерка літературного проєкту Люба Клименко, член ПЕН клубу, член Національної спілки краєзнавців України

Народилася в місті Київ, у 1983 році закінчила Київський державний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю слов'янознавство. Ще студенткою почала публікуватися як перекладач зі словенської, сербохорватської та македонської мов. У цей час з'явилися також її перші поетичні добірки в журналах «Дніпро» та «Жовтень» .

З 2000 року публікується як прозаїк публіцистичних та літературно-критичних дописів. Марина Гримич - автор опублікованих 17 різножанрових романів, 1 повісті.

Тексти Марини Гримич перекладаються багатьма мовами.

У 2002 році за роман "Еґоїст" була нагороджена першим місцем на конкурсі "Коронація слов".

У 2004 році захистила докторську дисертацію, а роком пізніше стала професоркою.

Крім письменницької кар'єри Марина Гримич займається науковою діяльністю, як фольклорист і етнограф. Розробляла методику викладання української мови як іноземної.

https://youtu.be/Gu6_BUwYPCg

Нова книга Марини Гримич "КЛАВКА"  швидко набула неабиякої популярності та встигла стати бестселером українських видань. Вона припала до смаку й в експертних колах: у 2019 році «Клавка» стає переможцем львівського видавничого конкурсу Book Forum Best Bokk Award у номінації «Сучасна українська проза».

Дія роману "КЛАВКА" відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. 

https://youtu.be/41qYFXNd478

Але Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника - між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту.

https://youtu.be/iL2CbScLU-g

Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира - це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.

Книга варта вашої уваги. 

Дивись тут.

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ