Королі в історії України (1340-1795)
Книга Віталія Михайловського «Наші королі – Reges Nostri. Володарі та династії в історії України (1340-1795)» висвітлює життя королівських династій, важливих для історії нашої країни. Україна ніколи не була монархією, але наші предки від середини XIV ст. до кінця XVIII ст. жили під владою королів. Переважно польських, меншою мірою угорських, але ці королі правили нашими пращурами у ті часи, коли держави, до складу яких належали українські землі, не були національними.
Ця книга містить 18 нарисів, які розповідають про біографії монархів, що відіграли важливу роль в історії України. У першій частині книги розказано про королів династії П’ястів, Анжу та Ягеллонів. Друга частина висвітлює історії виборних королів, яких шляхта обирала на елекційних сеймах у Речі Посполитій. У виданні зібрано також розповіді про історичний період та наслідки правління монархів для наших земель. А найголовніше, в книзі автор доводить, що Україна була частиною Європи, тому всі розповіді про цих володарів це розповіді про наших королів і нашу історію
.
Автор книги Віталій Миколайович Михайловський – український історик, досліджує історію Поділля та руських земель Польського воєводства другої половини 14-16 ст., історію парламентаризму на українських землях у 14-17 ст. Викладав історію України в Київському університеті імені Бориса Грінченка та національному університеті «Києво-Могилянська академія». Автор численних монографій та наукових статей. Доктор історичних наук.
Віталій Михайловський – історик, який використовує в своїх дослідженнях сучасні методи світової історичної науки. Тому з книги можна дізнатись не тільки про події та дати, але покращити свої знання про період Середньовіччя та Ранній модерн взагалі. Автор стверджує: «Королі й володарі в нашій історії потрібні для кращого розуміння минулих подій. Якщо звертатися до наших давніх часів XIV-XVIII століть, то присутність на сторінках історії королів дасть змогу набагато чіткіше усвідомлювати події сивої давнини, шукати й знаходити цікаві приклади та сприймати їх у контексті того часу, коли вони відбувалися. Без цього наше розуміння минулого неповне, а сприйняття сьогодення надто легковажне».
Книга вирізняється надзвичайною добіркою фотографій документів, старих карт та картин.
З виданням ви можете ознайомитись в нашій бібліотеці за адресою вул. Гетьмана Павла Скоропадського.