Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Королева детективів - Агата Крісті

Поділіться цією сторінкою:

Сьогодні наша розмова про … таємницю.  Про смерть та розслідування, про злочин та кару. Про знаменитих детективів!

Чудова класика англійського детективу, яскраві герої, чітко прописані сюжетні лінії, інтрига – все для вас! Адже, Агата Крісті – неперевершена королева детективу й найпопулярніший автор усіх часів.

Саме про детективні романи та оповідання Агати Крісті піде мова в нашій розповіді.

І тільки вам вирішувати з чого почати: читати книгу чи дивитися фільм (або серіал). До речі, більшість фільмів та серіалів є в вільному доступі в українському професійному перекладі. Деякі твори екранізовано навіть декілька разів. А на поличках нашої бібліотеки ви знайдете всі романи та оповідання великої майстрині детективного жанру.

Вбивство у "Східному експресі", Екранізації: 1974 рік, Великобританія, режисер Сідні Люмет; 2017 рік, режисер Кеннет Брана.

 

Знаменитий бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати до Британії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник залізничної компанії. Зранку за сніданком детектив відзначає, що пасажири поїзда — люди різних національностей. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будитимуть різні звуки, а потім настане тиша — через снігові замети поїзд зупинився десь у Югославії, пасажири нервуються, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе… Детектив Пуаро береться до розслідування. Кожен із пасажирів має алібі. Люди з різних країн, здається, не знайомі між собою, проте виправдовують одне одного. Пуаро доходить висновку: вони не випадково опинилися у потягу. Тепер підозрюються всі!

   

Цікаві факти:

*перший детективний роман «Таємнича пригода в Стайлзі» написано в 1920 році,

*продано близько мільярда примірників творів Агати Крісті англійською мовою і ще мільярд – у перекладі 100 іноземними мовами,

*знаменитий бельгійський детектив Еркюль Пуаро з'явився в 33 романах і 54 розповідях.

Екранізовано майже всі твори Агати Крісті, серед них:

Серіал «Пуаро Агати Крісті», Великобританія, 1989-2013;

Серіал «Міс Марпл», Великобританія, 1984-1992;

Серіал  «Міс Марпл Агати Крісті», Великобританія , 2004-2013.

Та ще 33 художніх фільми, виробництва різних країн ( перший фільм «Алібі», 1931 року).

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ