Коли брати стають ворогами...(Із циклу "Сучасні українські книги")
Фіалко Ніна Іванівна - відома українська письменниця, член Національної Спілки Письменників України.
На сторінках своїх романів вона розповідає про людей, які живуть серед нас та щодня вирішують ті ж самі проблеми. А найчастіше вона пише про людей, яким довелося виїхати на заробітки в іншу країну і про те, які труднощі доводиться долати їм та їхнім сім'ям. Ніна Фіалко вкладає глибокий філософський зміст у свої романи, намагаючись привернути увагу до проблем заробітчан та змушуючи задуматись про всі сторони життя у чужій країні.
Ніна Іванівна в одному зі своїх інтерв'ю сама говорить про те, що творчі здібності вона відкрила в собі після того, як сталася економічна криза 90-х років. Саме тоді, щоб не втратити розум від безгрошів'я, вона почала писати романи.
Спочатку вона писала свої твори тільки взимку та восени, так як влітку була повністю зайнята онуками, а коли онуки підросли, Фіалко всю себе присвятила творчості. Сюжет для книг письменниця бере з життя, довгий час виношує його в собі, шукає пояснення вчинкам своїх героїв, а тільки потім сідає за комп'ютер.
Перший роман авторки був виданий у 2008 році, коли авторці-початківиці було 65 років. Видавці з недовірою ставились до творчості літньої пані й не ставали в чергу із контрактами, тому перші твори цілеспрямована авторка надрукувала самвидавом.
Після певного успіху цих книг у читачів велике українське видавництво таки запропонувало письменниці співпрацю. Нині її бібліографія нараховує майже 2 десятки книг, серед яких сентиментальні романи, есеї, книжка про її малу батьківщину та оповідки для дітей.
До найбільш відомих творів авторки варто віднести "Зламані жоржини", "Ріка життя", Родинні гріхі", "Небезпечена межа" та інші.
Книга "Коли брати стають ворогами..." дає змогу читачам оцінити події 2013–2014 років поглядом "майданутої". https://youtu.be/4PSNLe1x3UU
В цій книзі ви не знайдете, як у попередніх, опису пристрасного кохання, бо нині авторку , як і більшість із нас, переповнює тривога за долю Держави.
Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Ви знайдете відповіді на багато запитань, які турбують чи не кожного з нас. Авторка розмірковує про причини війни і про те, чого нам чекати у недалекому майбутньому. Тут наведені гострополемічні роздуми багатьох політологів та експертів, які письменниця використала для підтвердження своїх переконань. Вона намагається достукатися до серця кожного читача, дати йому зрозуміти, що головне нині - виховати в собі та своїх дітях патріотизм. Зараз важливо жити не лише заради задоволення творчих чи ділових амбіцій, нагромадження статків, а необхідно робити все для визволення України, увірувати в її незламність!
Дивитися тут.