Книги за кошти міста для Київської Молодіжної бібліотеки
Фонд молодіжної бібліотеки нещодавно поповнили чотири цікаві нові книги, які подарували нам на презентації в Оболонському Vcentri Hub від Київської міської державної адміністрації.
Перша з них - бібліографічний довідник «Дерусифіковані топоніми Києва» допомагає зорієнтуватись у зміненій топографічній архітектурі Києва, надає не тільки фактографічні довідки про старі та нові назви Києва, а сприяє увічненню пам’яті про історичні події та героїв минулого і сьогодення, також розширює інформаційні межі відомостей завдяки бібліографічним джерелам.
Довідник поділений на чотири тематичні розділи:
– Топонімікон київських вулиць як прояв національної свідомості;
– Світочі культури, науки і освіти в топонімах Києва;
– Увічнена пам’ять і подвиг героїв у назвах об’єктів столиці;
– Знайомі незнайомці: географічні та повернені історичні назви Києва.
Довідник зручний у користуванні, буде корисний для всіх киян, краєзнавців, бібліотуристів, усіх, хто цікавиться процесом дерусифікації в Україні.
Друга книга – «шраМИ» - це поетична антологія, упорядкована Вікторією Шевель – поеткою та волонтеркою, яка представляє творчість 18 митців Київського літературного клубу (КЛІК). Тут хроніка війни в кожному слові, справжність протистоянь ворогу, кожен рядок немов червона нитка на руці, - свідок горя та життя поміж крику. Антологія є спільною молитвою із суцільним болем втрати, що ніколи не мине.
Третя книга «Зоряна, або втрачене ім’я» Анатолія Горового – повість, події в якій відбуваються в часи Русі. Молодий князь, який володіє землями древлян, мав необережність закохати у себе юнку, якою опікувався Велес – бог купців, скотарів і лісів, що стає зав’язкою перипетій. Твір побудований на дохристиянській мітології, в загальновідомі сюжети якої вплетено людські прагнення, почуття, переживання.
Автор книги відомий історик, прозаїк, поет, художник та педагог.
Четверта книга «Відкриття театру» Олексія Кужельного пропонує екскурс в історію київського салонного театру, малого у фізичному, проте безмежного в метафізичному вимірі. Автор видання – фундатор і художній керівник театру, народний артист України був режисером багатьох знакових постановок, поширюючи режисерські підходи Л. Курбаса, С. Данченка, Б. Ступки та ін. визначних митців української сцени, що стали явищем сучасного театрального життя в Україні.
Всі ці видання різні за тематикою та жанром, але їх об’єднує любов до України, Києва зокрема. В кожному з них можна знайти цікаву інформацію з історії нашої Батьківщини, дізнатись цікаві факти про життя столиці та досвід переживання сучасних подій, пов’язаних з повномасштабною війною.