Книги Ярослава Гжендовича в Київській молодіжній бібліотеці
Фантастика є різновидом метафори, і за її допомогою можна говорити про людину або людство, з погляду того, що принесе майбутнє, у світлі якихось нових подій або явищ. Це дає можливість своєрідної діагностики нашого світу, і тому все більше людей віддають перевагу саме цьому жанру літератури…
Ярослав Гжендович – польський письменник-фантаст, журналіст, літературний критик, видавець та перекладач, один із найяскравіших представників польської фантастики «покоління 80-х», народився у 1965 році. Як автор фантастичних творів він дебютував ще у 1982-му, коли йому було всього 17 років, а в наступному 1983 році вже було опубліковано його широко відоме оповідання «Фортеця трьох колодязів», яке, за твердженням багатьох критиків, було першим польським твором в жанрі фентезі. «Відьмак» А.Сапковського, до речі, з’явився на світ аж чотири роки по тому. Після «Фортеці» автор пише багато оповідань: одні більш вдалі, інші – прохідні, експериментує із жанрами, часом поєднуючи їх. Однак перша повноцінна збірка його оповідань вийшла тільки у 2003-му під назвою «Книга осінніх демонів».
Візитівкою ж автора і його лонгселером став роман «Господар крижаного саду», який складається з чотирьох томів. Цей роман зібрав цілу низку престижних премій і перевидавався у Польщі кілька разів. За його мотивами було створено настільну гру. Роман перекладено багатьма мовами.
Тепер з цим твором можуть ознайомитися й українські читачі. Видавництво РІДНА МОВА зробило чудовий переклад двох перших книг роману, протягом 2024-го року вийдуть і два заключні томи.
Гжендович, Ярослав.
Господар крижаного саду. Нічний подорожній. Кн.1 [Текст] = Pan Lodowego Ogrodu. Nocny Wedrowiec : Роман / Гжендович, Ярослав ; Пер. сл. В.Арєнєва.; Пер. з пол. І.Шевченко, О.Шевченко. - К. : РІДНА МОВА, 2019. - 376 с.
Гжендович, Ярослав.
Господар крижаного саду. Аж у серце пітьми. Кн.2 [Текст] = Pan Lodowego Ogrodu. W samo jadro ciemnosci : Роман. Кн.2 : Аж у серце пітьми / Гжендович, Ярослав ; Пер. з пол. І.Шеремет. - К. : РІДНА МОВА, 2021. - 416 с.
Тут володарює магія. Кажуть, що морозна імла — жива. Інші вірять, що це подих богів чи брама засвітів. Планета, де нас, людей, вважають істотами з риб’ячими очима. Де точиться війна богів, а деміурги-самозванці живлять жорстокість. Де зраджують найновіші земні технології, а людина мусить стати на двобій зі своїми кошмарами і лишитися з ними наодинці…Це магічне місце, населене розумними істотами, які схожі на людей, духом скандинавської міфології та жахливим створіннями, що немов зійшли з полотен Ієроніма Босха. Саме тут самотній землянин шукає загублених членів експедиції й опиняється у вихорі надзвичайних подій…