Книги Магарет Етвуд
Маргарет Етвуд - канадська письменниця і поетеса, літературний критик, її феміністичні твори перекладені більш ніж на 20 мов. Народилася в Оттаві у 1939 році. Через те, що її батько був дослідником-ентомологом і сім'я часто була в роз'їздах, Маргарет до 12 років не ходила до школи. Однак це не завадило їй згодом здобути магістерський ступінь у Гарварді та стати знаменитою письменницею.
У 1961 році закінчила Університет Торонто зі ступенем бакалавра англійської мови, на наступний рік отримала ступінь магістра коледжу Редкліфф. Викладала в ряді університетів Канади. При тому що героїнями Етвуд є жінки, теми її творів універсальні: втрачені можливості, відносини, що не склалися, привиди минулого в теперішньому житті, непорозуміння, що ускладнюють буття людей.
На рахунку Маргарет Етвуд понад півсотні престижних літературних нагород. А в 1987 році вона стала першим лауреатом Премії Артура Кларка за «Розповідь служниці». Сама письменниця фантастом себе не вважає, але з цим можна посперечатися: вона також є автором cli-fi трилогії «Орикс і Деркач» та фантастичного роману одного з персонажів «Сліпого вбивці», текст якого практично повністю включений до основної оповіді.
Авторка завжди яскраво виявляла свою громадянську позицію як екоактивістка та феміністка, починаючи ще з університетських часів у Гарварді. Цих поглядів письменниця дотримується і сьогодні. Маргарет однією із перших приєдналась до проекту «Бібліотека майбутнього», в рамках якого сучасні письменники щорічно передають на зберігання по одному зі своїх творів. Передбачається, що ці тексти залишатимуться непрочитаними до 2114 року.
У 2018 р. підписала звернення Американського ПЕН-центру на захист українського режисера Олега Сенцова, тоді ще політв'язня у Росії.
24 лютого 2022 р. Маргарет коротко висвітлила війну в Україні на момент Російського вторгнення в Україну, а також опублікувала посилання на фонд допомоги державі у Твіттері. Вона й досі продовжує публікувати інформацію про війну в Україні в соцмережах.
Книги Маргарет Етвуд в нашій бібліотеці:
"Оповідь служниці" Маргарет Етвуд написала в 1985 році.
Дія роману відбувається у майбутньому у тоталітарній республіці Гілеад. Після приходу до влади радикальних християн суспільство тут стало кастовим, а фертильні жінки перетворилися на служниць, які виношують дітей для впливових командорів та їхніх безплідних дружин.
Роман екранізували кілька разів, вперше це сталося 1990 року. Тоді головні ролі у фільмі "Історія служниці" зіграли Наташа Річардсон та Фен Денеуей. Новий виток інтересу до роману принесла екранізація каналу Hulu – серіал "Оповідання служниці" отримав п'ять премій "Еммі" і зробив зіркою блискучу актрису Елізабет Мосс, яка зіграла Фредову.
Філим "Оповідь служниці" Маргарет Етвуд
https://uaserials.pro/1153-rozpovid-sluzhnici-sezon-1.html
У 2003 році виходить перша книга фантастичної «Трилогії Божевільного Аддама» - «Орикс і Деркач». У цій трилогії Етвуд змальовує нам апокаліпсис у епоху споживання. І якщо у 1980-ті Етвуд писала феміністські романи про місце жінки у соціумі, то сьогодні велику письменницю турбує планета та її майбутнє. Складно уявити щось актуальніше.
Мабуть, після "Розповіді служниці" "Сліпий вбивця" це найпопулярніший роман Етвуд, який отримав цілу купу премій - наприклад, Букерівську (2014 р.) і названий одним з головних романів нового століття. Це роман у романі, складний багатолінійний текст. По-перше, історія двох сестер, Айріс та Лори, яка проходить через все 20-е століття; по-друге, історія “Сліпий убивця”, яку розповідає одна із сестер, Лора.
"Все на світі історії - про вовків. Все, що варто переказувати. Решта - сентиментальне нісенітниця", - говорить у передмові до цього незвичайного роману Етвуд.
Восени 2019 року вийшло продовження книги «Оповідь служниці» – "Заповіти" (The Testaments), яке ще до свого виходу потрапило у лонг-лист Букерівської премії.
Що чекало на Фредову після фінальної сцени «Оповіді Служниці» — свобода, в’язниця чи смерть? Ми не мали змоги дізнатися. Дотепер. Із «Заповітами» наше очікування завершується. Через 15 років після тих подій авторка розповідає історію вибуховими заповітами трьох жінок Гілеаду. У блискучому продовженні «Оповіді служниці» легендарна Марґарет Етвуд відповідає на питання, які десятиліттями хвилювали читачів.
Під час останнього російського вторгнення в Україну мабуть найбільшого стресу зазнали жінки. Війна це не лише психологічний тиск, тривога за дітей, чоловіків, що пішли воювати, а й сексуальне насильство.
«Бібліотерапія» або «книголікування» з давніх-давен є відомим і популярним методом допомоги людям, які переживають стрес чи мають психологічні проблеми. Він допомагає справлятися зі стресами, подолати негаразди, душевні кризи, розвивати вольові якості.