Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книги Доржа Бату, автора україських бестселерів, вже в молодіжній бібліотеці

Поділіться цією сторінкою:

Дорж Бату - сучасний український письменник бурятського походження. З 2011 року живе та працює в США. У минулому журналіст, працював оператором корекції траєкторій в NASA, а тепер не лише пише книжки, але і з усіх сил допомагає українській армії.

Війна – це час, коли все ділиться на чорне та біле, ти маєш зайняти чітку позицію. І не існує півтонів та сірих тонів. Я втратив сім'ю, фактично втратив батьківщину. Як це на мене вплине – не знаю. Але я точно знаю, що мені треба йти далі. Чи вважаю Україну своєю батьківщиною? Так, це моя країна, і мені боляче, що ці с*ки зробили з моєю країною".   (Дорж Бату)

Справжнє ім’я автора - Андрій Васильєв, однак більшість українців знає його як Доржа Бату. Історик-сходознавець, журналіст найбільших українських телеканалів, згодом оператор корекції траєкторій у Центрі керування польотами та письменник, чиї романи стали українськими бестселерами.

Дорж Бату народився 21 грудня 1977 року в Росії в місті Улан-Уде, у родині музикантів: батько - віолончеліст, мама - піаністка і композиторка, а дід - один із засновників школи класичної музики Бурятії.

У 1998 році закінчив Бурятський державний універ­ситет за спеціальністю історик-сходо­зна­вець, спеціаліст з історії Китаю.

Після отримання вищої освіти став журналістом і працював телеведучим на телеканалах Бурятії та Росії.

 

У 2002 році  Бату переїжджає до України, вивчає українську мову і починає працювати на телеканалах Інтер, Тоніс, 1+1. Був продюсером британського каналу Sky News. Після переїзду у 2011 році в США продовжує журналістську практику на державному телекалі Голос Америки, поєднуючи цю роботу з позицією закордонного журналіста при Медіакорпусі ООН новинної служби ТСН  українського телеканалу 1+1.  

У 2009 році письменник востаннє приїжджає до Росії, на похорон свого батька. Тоді ж він забрав в Україну свою сестру та племінника, який через деякий час став військовим ЗСУ.

Від першого дня широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Дорж Бату працює волонтером і амбасадором благодійної організації. Привозить гуманітарну допомогу для військовослужбовців ЗСУ.

Планується співпраця українських офіцерів в НАТО, де Бату буде навчати офіцерів ЗСУ роботі з супутниковими даними.

Киги  Доржа Бату в нашій бібліотеці

Романи письменника давно вже стали бестселерами в Україні. Їх читають навіть в окопах, в перервах між боями. Наша бібліотека пропонує до вашої уваги три книги автора. Авторові вдалося органічно переробити під новий формат історії, що початково писалися не для книги. Незабаром в нас з’явиться і четвертий його твір про буддизм, радянські репресії та дитинство в Бурят-Монголії: «Таємниця старого Лами».

2018 року у Видавництві Старого Лева вийшов дебютний роман Бату «Франческа. Повелителька траєкторій» про пригоди просто таки неймовірної команди людей, що працюють у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Головна героїня - чарівна сицилійська дівчина Франческа, оператор корекції траєкторій Центру керування польотами НАСА. Франческа не може прожити і дня аби щось не начудити та не створити кумедної, часом навіть незручної ситуації. Розбите скло баскетбольним м‘ячем, клоп і перелякана жінка, пожежа у бюветі - це все Франческа. Також Франческа любить багато розмовляти і розповідати про те, яка піца або паста є справжніми, а яка є неправильною і так ніхто не робить. Вона - не лише "ходяча катастрофа", як може здатися на перший погляд, а ще й талановитий математик, справжня Повелителька траєкторій. У книзі фігурують й інші персонажі, які випромінюють позитивні емоції та мудрість - це наставник наших головних героїв професор Рассел і полковник Вескотт, а також заступник полковника Вескота Сара МакКарті та старший офіцер Барел.

Поряд з цікавими історіями з життя Франчески, автор досить точно та детально описує про роботу в космосі. Розкриває куліси про вирішення важливих завдань у центрі космічних польотів.

Легко, невимушено, іронічно про космос, математику, стосунки, колег, розрахунок траєкторій, родину, піцу, військових, комах, собак... та про все на світі.

Роман присвячений першому українському космонавту Леоніду Каденюку.

Книга відразу стала українським бестселером і видавці мусили неодноразово додруковувати тираж через надзвичайний попит читачів.

2019 року опубліковано продовження - «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Франческа повертається! Командний центр управління польотами НАСА чекає продовження пригод Джорджіо та Франчески. Нова книжка Доржа Бату - це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, спецоперації і навіть смерть. Франческа знову потраплятиме у різні кумедні ситуації та багато чого дізнаємося про її шкільні роки. Франческа має геніальний розум і може розраховувати надскладні рівняння траєкторій супутників просто малюючи їх у голові. Цього разу Франческа намагається справитися із смішним тестуванням, аби отримати офіцерський жетон.

До повної компанії незмінних героїв додаються нові персонажі, які приїхали на базу для стажування. Всі вони потрапляють в неабиякі пригоди. І ще історії про кохання з усіма наслідками, порадами і втручанням друзів, без яких ну ніяк не виходить.

Книга просто вибухова, її варто читати, перечитувати, рекомендувати усім і дарувати на пам'ять. Адже людині потрібна розрядка від повсякдення, а ця книга саме така.

 

 

Травень 2020 року роман - «Моцарт 2.0» , де вигадливо переплітаються реальні факти, елементи детективу з філософськими роздумами. Геніальний композитор Моцарт потрапив у сучасне місто. Його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей та навіть вбиральні тут такі пахучі й красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняються від звичного Моцартові клавікорду… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, дещо залишається незмінним - музика і Моцарт нероздільні..  До речі, вся родина Доржа Бату глибоко пов’язана з музикою, абсолютна вся без винятку. У цій книжці інформації про композитора досить багато, але вона вплітається в оповідання органічно, не виглядаючи сухою біографічною довідкою.

Але в широкому сенсі книга не про Моцарта, а про іммігрантський досвід, про спроби знайти своє місце в новій країні, а головне - своїх людей. Допомагаючи Моцарту, Стейсі, нелегальна іммігрантка з України, вчиться приймати допомогу сама - і коли у неї виникають проблеми з імміграційною поліцією, виявляється, що вона має набагато більше друзів, ніж вона думала.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ