Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книга про війну й про долі людей від Олени Стяжкіної

Поділіться цією сторінкою:

«Смерть лева Сесіла мала сенс» – роман Олени Стяжкіної про нашу війну й про долі людей, випадково поєднаних у Донецькому пологовому будинку в 1986-му році. Магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева – і вони врешті стають родиною, головна в якій – маленька дівчинка.

Роман розпочинається 1986 року в пологовому будинку Донецька, куди приходить чиновник і етнічний німець Фінк із пропозицією назвати когось із новонароджених на честь сторіччя від народження Ернеста Тельмана. Фінк стає хресною феєю народжених тої ночі, адже приходить з обіцянкою подарунків батькам – кольоровий телевізор, килим, візочки. Фінк зв’язує неспоріднені родини спільним фотознімком і спільною історією, яка триватиме подальших 30 років.

У книжці безліч переходів – стоматолог стає воєнним хірургом, цап – сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби.

Це перший роман авторки українською мовою. Втім, за задумом, українська тут – чи не найголовніша точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв та негероїв можливість бути собою.

А ви знали що, Лев Сесіл був мешканцем Національного парку «Хванге» в Зімбабве, якого вбив американський мисливець за трофеями. Вбивство Сесіла викликало неабиякий міжнародний резонанс.

У 2015 році Олена Стяжкіна побачила перелік найважливіших світових подій року, де була новина про смерть лева Сесіла, але не було про кіборгів. Така несправедливість обурила авторку, і з часом це обурення, як і лев Сесіл, стали ключем до розуміння її роману.

Про авторку

Олена Стяжкіна (народилася в 1968 році у Донецьку) – українська письменниця, публіцистка, доктор історичних наук, професор історії, членкиня Українського ПЕН-клубу. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта». Авторка понад дев’яноста наукових публікацій в Україні та за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини ХХ століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років» тощо та художніх книжок «Кухонный вальс», «Ты посмотри на нее!», «Мовою Бога», «Розка». Живе та працює в Києві.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ