Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книга Геннадія Афанасьєва «Піднятись після падіння»

Поділіться цією сторінкою:

 

В грудні 2022 року ми всі дізнались про загибель на фронті в російсько-українській війні 32-літнього колишнього політв’язня Кремля та активіста Геннадія Афанасьєва, який завдяки обміну полоненими у 2016 році повернувся до України.

Книгу «Піднятись після падіння» Геннадій Афанасьєв написав після повернення з полону, в якій зібрані його спогади про перебування в російській в’язниці. Ця книга – сувора правда про Росію, країну, яка перетворена в ГУЛАГ, про перебування в полоні, коли минуле зруйноване вщент, а майбутнє завідомо знищене. Де знайти в собі сили, щоб продовжувати боротьбу? Чи вистачить сил у людини піднятись після падіння, якщо її позбавили надії? Це історія про те, як на зміну безвиході приходить віра, як юнак перетворюється на чоловіка і кидає виклик своїм тюремникам.

                         

 

Афанасьєв Геннадій Сергійович народився 1990 року в Автономній Республіці Крим, Україна. Закінчив Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, спеціальність «Право», отримав ступінь магістра. Професійний фотограф. Кримський активіст, під час анексії Російською Федерацією Криму брав участь у русі за єдину Україну. У 2014 році окупаційна влада Криму заарештувала його в Сімферополі та засудила до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму у справі так званих кримських терористів. Виступаючи на суді в справі Сенцова й Кольченка як свідок обвинувачення, Афанасьєв відмовився від попередніх свідчень, заявивши, що вони були отримані під тортурами. У червні 2016 року українського громадського активіста вдалося звільнити через обмін між Україною та Росією.

Геннадій провів у російських катівнях 767 днів. Після повернення до України він боровся за звільнення українських політв’язнів у Росії. Був автором проєкту Крим.Реалії до 2018 року.

Із початку повномасштабного вторгнення Росії до України Геннадій першого ж дня пішов у військкомат, вступив до 130 батальйону Територіальної оборони 241 бригади Збройних сил України та обороняв Київ та область. Згодом служив на сході країни під позивним «Тор». Упродовж майже десяти місяців повномасштабної війни зі зброєю в руках захищав Україну, перебував в зоні бойових дій у Харківській та Луганській областях.

Геннадій Афанасьєв загинув 18 грудня в районі Золотарівки Луганської області. 30 грудня у Михайлівському Золотоверхому Соборі Києва відбулося прощання з Геннадієм Афанасьєвим. Його поховали у місті Вишневому на Київщині.

Керівник проєкту «Крим. Реалії» Володимир Притула так згадує про свого друга: «Гена був нового покоління кримчан, він асоціювався в мене з майбутнім Криму, тим, яке у 2014-му хотів украсти Путін. Гена прожив коротке життя, але здається, що прожив їх кілька, бо стільки встиг зробити, стільки пережив. І головне – він залишиться в пам’яті багатьох українців. Вірю, що майбутнє Криму, за яке боровся Геннадій, чекає нас».

Вічна пам’ять і Слава Героям!

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ