Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Іван Мазепа – розвінчання міфів

Поділіться цією сторінкою:

Про гетьмана Івана Мазепу написано більше тисячі великих і маленьких творів і знайти щось нове в його біографії, здається, досить складно. Однак пропоноване вам видання не є повторенням або узагальненням попередніх, в ньому автор досліджує саме догетьманський період життя Івана Мазепи, який тривав 48 років! Він є маловивченим і дозволяє на основі фактів і подій змінити деякі наші уявлення про видатного українського діяча.

                        

Книга Сергія Павленка «Іван Мазепа. Догетьманський період» спонукає нас зануритись у світ історичних фактів і джерел і допомагає розвінчати деякі міфи про життя гетьмана. В цій книзі автор доводить, що Мазепа народився не 20 березня, а 11 вересня 1639 р., походить з роду шляхтичів, в якому були козацькі ватажки й отамани. Також автор на основі документальних джерел розповідає про сюжет любовної інтриги, яка набула широкого розголосу, завдяки чому майбутній гетьман став героєм багатьох романів, поем та драм.

Дипломатичні здібності І. Мазепи проявились під час служби у гетьмана П. Дорошенка у 1967 р., а також пізніше у Батурині, де він був довіреною особою гетьмана І. Самойловича і відстоював державні інтереси Гетьманщини у Москві. Також Іван Мазепа брав активну участь у релігійному житті України, у 1685 р. він був організатором виборів київського митрополита, завдяки чому українське духовенство, всупереч вимогам Москви, обрало духовним лідером Г. Четвертинського та не схвалило неканонічний перехід Київської митрополії до Московського патріархату.

З цієї книги ви також дізнаєтесь про перші меценатські спроби Івана Мазепи, його опіку над дітьми І. Самойловича та спростування міфу про нібито дачу хабара на гетьманство царедворцю В. Голіцину.

Це видання чудово ілюстроване і доповнене великою кількістю картин, малюнків та фотографій.

Автор книги Сергій Олегович Павленко – відомий український журналіст, публіцист, історик-мазепознавець, краєзнавець, дослідник Гетьманщини та Чернігово-Сіверщини, шеф редактор наукового журналу «Сіверянський літопис». В його науковому доробку понад двадцяти праць і досліджень, присвячених переважно Івану Мазепі.

Запропоноване вам видання ми отримали від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.

Отже, аналізуючи діяльність видатного українського гетьмана, ми бачимо, що він не виховувався в стандартах «русского мира». А його становлення як державного діяча відбувалось в умовах становлення козацьких інституцій, гетьманської демократії. Весь догетьманський період Івана Мазепи характеризувався відстоюванням інтересів України, її державницьких кордонів та інституцій і вже, ставши гетьманом, він продовжував активно діяти, прагнучи незалежного статусу для нашої батьківщини.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ