"Історія України від Діда Свирида" (Із циклу"Сучасні українські книги")
Свирид Опанасович - творчий псевдонім популярного українського блогера. Під ім'ям Свирид Опанасович пише український письменник і дипломат Іван Довганич. Особливо популярним він став у 2014 році, коли в іронічній та гумористичній формі аналізував події першого етапу війни Росії проти України.
У своїх статтях, написаних в авторському стилі "бойового суржику", Свирид Опанасович яскраво, з гумором розповідає про останні новини світу, окремо акцентуючи увагу на події російсько-української війни. Нещадно знущається над "зрадофіламі", як сам їх називає, намагаючись переконати українців, що ще не все втрачено і руки опускати рано. Висміює кремлівську владу і пропагандистські ЗМІ РФ, пише короткі гуморески, головним і самим невдачливим героєм яких є президент рф Володимир Путін.
Основний блог "Свирид Опанасович на стражі мірового порядку" ведеться в соцмережі Facebook, де на сторінку діда Свирида підписано більше 80 тисяч чоловік. Також на українській радіостанції "Радіо Рокс" Свирид Опанасович веде гумористично-новинну передачу "Суть собитій".
У 2015-му році була видана перша книга авторства Свирида Опанасовича "Історії України від діда Свирида", що розповідає про історію України від доісторичних часів до 1039-го року. Вже через рік була опублікована і друга частина, в який описуються події від середини ХІ століття і до кінця XIV. Всього планується випуск серії з чотирьох книг. Ці оригінальні роботи підкуповують жвавістю народної української мови і нестандартним підходом до інтерпретації відомих фактів. При цьому творчість Діда Свирида не можна назвати дилетантською. Незважаючи на розважальну манеру оповіді, в книгах немає особливих історичних вольностей. Кожній події відведено належне місце. Тому у професійних істориків навряд чи з'явиться привід для критики або серйозних зауважень.
Книга написана у стилі, найбільшим наближенням за подібністю до якого є Всесвітня історія в обробці “Сатирикону“. Однак, авторське викладення матеріалу відрізняється більш науковим ставленням до історичних деталей, глибиною аналізу причинно-наслідкових зв’язків, тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто просто цікавиться історією, а й для учнів та студентів. Особливістю авторського жанру є “оживлення” історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій.
Том перший охоплює період від первісних людей і заселення території України до 1036 року. В тексті зберігаються особливості авторського письма.
Українцi – народ достатньо зрiлий i сильний, аби дозволити собi вигадувати власнi історичні мiфи i водночас щиро над ними смiятися. Проте перш, нiж смiятися, бажано знати, як усе було насправдi. Бо насправдi все було значно цiкавiше i захопливiше, нiж може вигадати навiть найбурхливiша фантазiя.
Дивитися тут.