Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книжка-альбом "Nomina": історія України через людські долі...

Поділіться цією сторінкою:

Хто хоче зануритись в історичний шлях знакових постатей? Вам на допомогу родинний альбом «Nomina», видання якого повертає нам наших українців, "розібраних" іншими країнами. Для бібліотечного фонду нашої бібліотеки таке надходження стало значною літературною подією, таким собі літературним брендом. Повернути "розібрані світом" імена відомих особистостей, які "проросли на українському грунті", здійснила видавець В.Кирилова спільно з авторським колективом. В книзі зібрано майже 160 історій життя виходців з України зі світовим ім'ям. Йдеться про книжку-альбом "Nomina" (з латинської означає "імена"). Україна. Сторінки родинного альбому".

Сто розділів, 158 імен, які пов'язані з Нобелівською премією, орденом Почесного Легіону, премією "Оскар" та іншими нагородами. Півтори сотні експрес - біографій написані і дубльовані англійською мовою київським літератором, мешканцем Женеви, О.Ільченком. Цей ілюстрований "родинний альбом", який розпочинається присвятою синові автора проекту Артему, має бути настільною книжкою не лише в Україні, а й для іноземців завдяки наявності англомовного перекладу. В альбомі зібрані світлини різних людей, як популярних, так і ні: М.Хрущов, Л.Брежнєв, доволі суперечлива постать - медіамагнат Роберт Максвел.  За правління М.Хрущова, етнічного українця, вбивали Степана Бандеру. Історія яскраво прочитується через долі людей. Якщо зробити зріз доль - то: хто не втік у певний період - був репресований, як Лесь Курбас. А хто емігрував - прославився. Повернення імен, "розібраних" іншими країнами, нагадує, що не лише М.Гоголь, М.Булгаков, С.Прокоф'єв, С.Ріхтер, А.Ахматова, а й А.Чехов, П.Чайковський, І.Рєпін, М.Бердяєв, І.Стравінський походять з України. Всі вони та інші народились в різні епохи, різних національностей, віросповідань. Звісно ви знаєте, що королівські династії Європи пов'язані з Анною Ярославною, прародителькою тридцяти королівських ліній. Козак Ю.Кульчицький відкрив у Відні першу кав'ярню, і там існує вулиця, названа його ім'ям. На фасаді  Болонської академії є лише дві меморіальні дошки з іменем Моцарта і українця М.Березовського. Чи всім відомо, що І.Стравінський – українець козацького походження? В Україні жив недовго, але значну, частину творів писав на українській землі у містечку Устилуг біля Володимира-Волинського. Було написано 17 творів, серед них 15 балетів: "Жар-птиця", "Петрушка", "Орфей" та ін. Ви не забули, що передова космічна галузь була сформована з українських вчених? У новітній історії країни дуже мало йдеться про тих чи інших історичних постатей. Вони потребують ще значних досліджень істориків. За задумом авторського колективу проект ще не завершений і потребує, щоб залучити до спільного пошуку, нових відкриттів зацікавлених людей. Є сподівання, що і читачі нашої бібліотеки відгукнуться на заохочення.

Чудово оформлена, книга з яскравими ілюстраціями чекає на вас у читальній залі Міської молодіжної бібліотеки, що знаходиться за адресою: вул. Льва Толстого, 49

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ