Історія «Русского мира» у книзі Сергія Плохія «Загублене царство»
Книга Сергія Плохія «Загублене царство. Історія «Русского мира» з 1470 року до сьогодні» стала реакцією на російсько-українську війну, яка розпочалась у 2014 році. В ній автор доводить справжні причини цієї війни, які містяться в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російської нації, її великодержавний статус – все це, за словами автора, трималося на Україні. Тому, коли Україна почала виходити з-під впливу Росії, багато хто в Кремлі побачив цьому небезпеку саме для Росії.
Коротко про автора. Сергій Плохій – професор кафедри історії ім. М. Грушевського й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, доктор історичних наук, випускник Дніпропетровського університету. Один з провідних спеціалістів у галузі історіографії, нової та новітньої історії Східної Європи. Автор книжок, які були удостоєні багатьох престижних нагород. Найвідоміші з них: «Брама Європи», «Убивство у Мюнхені», «Ялта. Ціна миру», «Забуті покидьки східного фронту» та інш.
В цьому виданні автор на історичних фактах пояснює, що теперішня війна росії проти України є черговим елементом політики держави-агресора, причини якої в тому, що російська еліта вважає східнослов’янські країни та себе єдиним історичним і культурним простором та єдиним народом. У своїй книзі автор підкреслює: «Виходячи з зони впливу Росії, Україна підриває і модель російської національної ідентичності, за якою українці все ще сприймаються частиною єдиної великої російської нації».
В Україні російська агресія мобілізувала багатоетнічну та багатокультурну українську політичну націю. І зараз все більше українців незалежно від їх етнічного походження ставляться сьогодні до української культури як до символу їхньої ідентичності.
Запропоноване вам видання ми отримали від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, розкриває причини російської агресії, допомагає зрозуміти поведінку ворога, а це, в свою чергу, наближає нас до перемоги.