Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Інтелектуальні детективи Кріса Тведта

Поділіться цією сторінкою:

Скандинавська міфологія, казки, спорт, хюге, кіно та серіали давно вже стали трендом в сучасному світі. І справжнім феноменом останнім часом є скандинавська детективна література. 

Скандинави відомі у всьому світі майстри детективів та трилерів. Такого типу жанрова література дуже добре пасує до відпочинку. Розслідування загадкових сюжетів дає відпочити мозку від повсякденних проблем. А своєрідний скандинавський, в цьому разі норвезький, погляд на життя дозволяє подивитись на деякі з них  під інших кутом.

Кріс Тведт - один з найпопулярніших і найбільш відомих письменників, що пишуть детективні трилери. Він не бавиться в дешевий детектив, з під його пера виходить якісна, читабельна, інтелектуальна проза.

Народився письменник у 1954 році в місті Берген. Закінчивши Бергенський університет, де вивчав право та літературознавство, більше ніж десять років працював у сфері юриспруденції. Цікаво, що маніяків і загадкових убивств у Норвегії обмаль, але писати про них — дуже затребуване ремесло. Як письменник-детективіст Тведт дебютував у 2005 році з романом «Обґрунтовані сумніви». Цей роман став першим із циклу про адвоката Мікаеля Бренне. До речі: Кріс Тведт, все ж таки фаховий юрист, тому не дивно, що головним персонажем його книг є саме адвокат. У 2010 році за роман «Коло смерті» Кріс Тведт отримав премію Riverton — найпрестижнішу в Норвегії літературну премію за найкращий детективний роман. Його твори перекладені датською, німецькою, голландською та іншими мовами. Український переклад почав виходити в 2012 році у видавництві Нора-Друк в серії  Морок

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%96%D1%81_%D0%A2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%82 - cite_note-1   за перекладом Наталії Іваничук..

У фондах нашої бібліотеки представлені чотири романи з циклу про адвоката Мікаеля Бренне, це:

 

Тведт, Кріс.  Небезпека рецидиву [Текст]  : Роман: Літературно-художнє видання / Тведт, Кріс ; Пер. з нор. Н.Іваничук. - К. : Нора-Друк, 2015. - 294 с.

Чотирнадцятирічну Майю знаходять мертвою. Підозрюваного у вбивстві захищає відомий адвокат Мікаель Бренне, який чудово розуміє, що справу не виграти, адже проти вбивці є незаперечні докази. Але в суді все пішло не так. Адвокат хоче встановити істину і починає власне розслідування. Крок, про який він дуже скоро пошкодує. У справі Майї з’являється довгий шлейф убивств. І комусь із убивць дуже не подобається Мікаель Бренне…

 

 

 

 

 

Тведт, Кріс. Той, хто вбиває [Текст]  = Den som forvolger en annens dod : Роман / Тведт, Кріс ; Пер. з нор. Н.Іваничук; Худож. Ю.Волгін. - К. : Нора-Друк, 2017. - 384 с.

Колишній рок-музикант, який був засуджений за насильство, після звільнення із в'язниці стає успішним письменником. Але коли його літературну наставницю знаходять вбитою, підозра падає на нього. Відомий адвокат Мікаель Бренне переживає не найкращі часи в своїй професійній діяльності, тому погоджується взятися за таку резонансну справу, проте програє її. Чи вдасться головному героєві відновити свою репутацію, але не втратити життя? Шанувальникам творчості Кріса Тведта буде цікаво не тільки знову зустрітися з улюбленим персонажем Мікаелем Бренне, а й ознайомитися з особливостями норвезької судової системи

 

 

 

 

Тведт, Кріс.  За браком доказів [Текст]  = Bevisets stilling : Роман / Тведт, Кріс ; Пер. з нор. Н.Іваничук. - К. : Нора-Друк, 2020. - 368 с.

На хуторі Саннторв вбито цілу родину. Усі знають, хто вбивця, адже Маґнус Саннторв у той день втік з психіатричної лікарні і знайдений на місці злочину. Не має сумнівів і адвокат Мікаель Бренне, призначений захисником підозрюваного. Хоча справа і трагічна, вона не має юридичних проблем, є лише кілька дрібниць, які потрібно вирішити до того, як суд закінчиться, вважає Мікаель. Але що більше він запитує, то менше відповідей отримує. І коли відповіді нарешті починають надходити, те, що видавалося простою справою, перетворюється на суцільний жах

 

 

 

 

Тведт, Кріс. Пом'якшувальні обставини [Текст]  = Formildende omstendigheter : Роман / Тведт, Кріс ; Пер. з нор. Н.Іваничук. – К. : Нора-Друк, 2022. - 400 с.

Одного разу вночі адвоката Мікаеля Бренне розбудив телефонний дзвінок. Це клієнтка, Ніна Сюнде, і вона налякана. Хтось увірвався в її будинок. Мікаель кидається в машину, але коли він приїжджає, вже пізно: у вітальні на підлозі колишній чоловік Ніни, застрелений. Це схоже на очевидний випадок самооборони, і Мікаель впевнений, що Ніну виправдають, та згодом виявляється, що вона каже неправду, і за цією брехнею вимальовується інша історія, настільки жорстока, що в неї неможливо повірити.  Ця справа наражає на велику небезпеку як самого Мікаеля, так і людей, про яких він дбає

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ