Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Ідеальний рецепт відпочинку від британської письменниці Клаудії Гаммонд

Поділіться цією сторінкою:

Війна виснажує фізично та психологічно. Як перевести подих? Найліпше – шукати розраду у звичних речах, зокрема у читанні. Пропонуємо вам «Мистецтво відпочинку» Клаудії Гаммонд і ось чому.

Є книги, які допомагають жити усвідомлено, покращувати самопочуття й виважено планувати свій час. Якщо вас цікавлять такі теми, тоді почніть з книги «Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі».

британської письменниці Клаудії Гаммонд.

Відпочинок – важливий складник життя людини. Щоб бути активним, діяльним, мати бажання займатися улюбленою справою, домашніми турботами, дітьми, важливо вміти відпочивати. Інакше на все це у вас не буде ні сил, ні бажання. Всі люди різні, і відпочинок у кожного свій.

У своїй книжці “Мистецтво відпочинку” авторка акумулювала всі свої знання про недооцінене і мало досліджене, але життєво необхідне мистецтво відпочинку, і охоче ділиться його неочікуваними секретами.

«Добре відпочивати так само важливо, як і добре спати. Ця книжка – заклик до відпочинку. Ми мусимо почати цінувати його, узаконити і возвеличити. Відпочинок – це не розкіш, а необхідність. Це життєва потреба».

Основою до написання книги «Мистецтво відпочинку» стало масштабне дослідження The Rest Test, під час якого науковці, серед яких була і Клаудія Гаммонд, опитали 18 тисяч людей зі 135 країн світу. Група дослідників працювала над цим експериментом протягом двох років і отримала досить несподівані результати. Наприклад, до десятки найкращих видів відпочинку не потрапив час, проведений у колі друзів і родини. А це означає, що, попри те, що спілкування і зв’язок з іншими людьми дарують нам радість, для відчуття стовідсоткового відпочинку і перезавантаження нам потрібне усамітнення.

Цю книгу авторка побудувала за принципом своєрідного хіт-параду: десять розділів відповідають десяти найкращим видам відпочинку, які було визначено в результаті дослідження.

До цього списку потрапили усвідомленість, перегляд телебачення, приймання гарячої ванни, прогулянки, прослуховування музики, усамітнення, читання і звичайнісіньке байдикування. Кожну з цих справ Клаудія Гаммонд розглядає як крізь досвід різних людей, так і з наукової точки зору, даючи поради, як ефективніше використати час на дозвілля.

Найцікавішим є те, що авторка розвіює чимало усталених міфів про відпочинок: скажімо, час, проведений перед телевізором, не завжди є суцільним злом, а мрійливість – не така вже й погана риса.

Наприкінці книги авторка дарує своїм читачам бонус у вигляді «Ідеального рецепта відпочинку», який вона створила на основі дослідження. Нам найбільше подобаються два пункти з цього списку: «Дозвольте собі відпочивати» і «Відпочивайте досхочу».

У книжці можна знайти чіткі та дотепні дороговкази до збалансованішого життя, де мрія справді відпочити й нарешті розслабитися стане дійсністю.

Однак іще Сократ застерігав нас від марноти заклопотаного життя. Якщо ми увесь час перейняті справами, то збиваємося з природного життєвого ритму, стираємо межу між діяльністю й бездіяльністю. Насправді ж це має бути несилуване і здорове чергування. Ми маємо гойдатися між активністю й відпочинком, наче в гамаку, і ставитися до спочинку так само серйозно, як і до діяльності.

Хто автор?

Клаудія Гаммонд – британська психологиня та популяризаторка науки, що має дипломи у галузі психології Сассекського й Суррейського університетів. Клаудія – авторка трьох книг, які були відзначені виданнями The Observer, The Telegraph і The Financial Times.

Також науковиця веде авторську програму на BBC Radio 4, в якій докладно розповідає слухачам, як покращити психічне здоров’я. За свою діяльність Клаудія Гаммонд була нагороджена медаллю Британської академії та відзнаками Британської асоціації нейронауки і Британського психологічного товариства.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ