Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Глобальна історія України Ярослава Грицака

Поділіться цією сторінкою:

Вже написано чимало книг з історії України, в нашому фонді є видання різних авторів і кожне з них по своєму унікальне. Нова оригінальна книга Ярослава Грицака стала цікавою спробою показати українську історію в світовій перспективі.

         Видання «Подолати минуле: глобальна історія України» Ярослава Грицака , яку бібліотека отримала від Українського інституту книги, пропонує поглянути нам на власну історію враховуючи сучасні знання з історії Європи і світу. Вона допомагає переосмислити минуле України та пропонує нові питання про її сучасне і майбутнє.

         Ярослав Грицак відомий український історик та інтелектуал. Професор Українського католицького університету, почесний доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія», був викладачем Гарвардського та Колумбійського університетів. Вам, шановні наші читачі, добре знайомі його книги:  «Нарис iсторiї України. Формування модерної української нацiї ХIX-XX столiття», «Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота 1856-1886», «Страсті за націоналізмом: стара історія на новий лад», «Куди рухається світ» та інші, які є у фонді нашої бібліотеки.

         У своїй книзі «Подолати минуле» Ярослав Грицак стверджує: «Україна постала внаслідок глобалізації та модернізації, зокрема тих їхніх сторін, які пов’язані з масовим насильством. Однак минуле не є в’язницею. Воно завжди залишає простір для вибору». Ця книга дає більше запитань ніж відповідей, допомагає краще зрозуміти, де перебувають Україна і світ і які перспективи розвитку мають.

         Ця книга сподобається тим, хто хоче думати, змінюватись та розвиватись. Вона не просто розповідає та пояснює історичні факти, але й пропонує в новий спосіб переосмислити їх. Дуже влучно про цю книгу висловилась українська письменниця Лариса Денисенко: «Унікальність цієї книжки в тому, що вона вчить дорослішати, коли ми не лише вивчили свою історію, але й відчули, зрозуміли, як вона позначилась на кожному з нас, що нас послабило, що – зміцнило і що може обумовити й породити наші перемоги».

         Книги з історії України ніколи повністю не зможуть дати відповіді на всі наші питання. Але історична правда існує і пошуки її допоможуть нам краще зрозуміти чому ми там, де ми є, і який шлях України в майбутньому світі.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ