Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Геноцид, що ми знаємо?

Поділіться цією сторінкою:

Коли мова йде  про поняття «геноциду» одразу виникають негативні відчуття, відраза, песимізм, тощо. І це зрозуміло, бо ми стикаємось з найжорстокішими і найогиднішими проявами людства. Але автор книги, Адам Джонс, наголошує, що вивчаючи наш історичний спадок, ми обов’язково стикнемося з поняттям геноцидів, при якому розуміння його причин – соціальних, психологічних, історичних,  допоможе нам протидіяти таким явищам у майбутньому.

У цій унікальній книжці, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум’я.

Адам Джонс також приділяє увагу проблемам історичної пам’яті, ініціативам із відновлення правди і справедливості, стратегіям гуманітарних інтервенцій і запобігання новим злочинам. Книжка представляє феномен геноциду в перспективі соціальних наук: психології, соціології, антропології, гендерних студій, політології та теорії міжнародних відносин.

Автор книги, Адам Джонс (народився у 1963 року в Сінгапурі) –  політолог, письменник та фотожурналіст, що працює в університеті Британської Колумбії Оканаган, в Канаді. А.Джонс –  автор та редактор багатьох робіт про геноцид та злочини проти людяності, включаючи, «Зло геноциду: нариси і роздуми» . З 2005 по 2007 роки він був молодшим науковим співробітником програми з вивчення геноциду в Єльському університеті. Автор багатьох наукових праць з даної теми.

Геноциди – це страшне явище, через яке загинули сотні мільйонів невинних душ, але було й багато людей, які протистояли цій ненависті. Серед них представники різних релігій, які поширювали ідеї любові, терпимості та рятували інших людей. Також це представники недержавних організацій, які попереджали про початок геноциду і фіксували його. Це лідери різних країн і прості солдати, які долали злочинні режими. А також це вчені та дослідники, які своїми працями допомагають нам зрозуміти явище геноцидів і протидіяти ним у майбутньому.

Для України особливо важливо досліджувати цю тему, адже, як ми знаємо з історії, наш народ неодноразово переживав трагедію геноциду на своїй землі. Тому важливо вивчати і розуміти причини та наслідки цього явища в світовому масштабі та для України зокрема, що допоможе запобігти йому в майбутньому.

Вже незабаром Ви зможете ознайомитись з книгою А. Джонса «Геноцид. Вступ до глобальної історії» в нашій бібліотеці.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ