Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Два глибоко відверті, чуттєві твори Марії Кривенко. (Із циклу "Сучасні українські книги")

Поділіться цією сторінкою:

Марія Кривенко народилася в с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області. Закінчила Коломийське педагогічне училище з фаху "вчитель молодших класів", Львівський національний університет ім. Івана Франка (відділення української філології). До середини 90-х працювала керівником гуртка української мови та літератури у Львівській Малій академії наук (МАН), пізніше - літредактором у політологічному центрі "Генеза".

Друкуватися почала з кінця 80-х. Деякі вірші Марії Кривенко перекладені англійською.

Твори Марії Кривенко неодноразово друкувалися в журналах "Дзвін", "Сучасність", "Кур'єр Кривбасу". Автор посібника для середньої школи про Миколу Хвильового "Огнецвіт фантазії" із серії "УСЕ для школи". У публіцистиці багато уваги приділяє проблемам вивчення української літератури в школі.

Авторка поетичних видань "Споглядання вогню", "Дивні дні", а також - романів "Ностальгія", "Дорога опівдні"

До книги "Дорога опівдні" письменниці та літературознавчині Марії Кривенко увійшло два романи, різні за сюжетом, але дуже подібні емоційно. Два глибоко відверті, чуттєві та частково автобіографічні твори. Два твори, в яких можна не лише впізнати Львів, а навіть персонажів, хоча, на мою думку, їх можна розпізнати у будь-якому куточку світу. 

"Тінь" - роман про двох рідних сестер, яких можна віднести до архетипів ,,мамина дочка" і ,,татова дочка". Такий підсвідомий і свідомий поділ провокує численні конфлікти, образи та душевні рани, єдиним лікарем та суддею буде лише час. 

Роман-реконструкцію ,,Дорога опівдні" написано у вигляді монологу жінки, яка наважилася на нечуване ,,нахабство", а саме дозволила собі на гріховну пристрасть, що заполонила усі її думки, усе єство - закохатися у... священика. Як бути, коли так хочеться бути коханою і жаданою всупереч суспільним нормам, всупереч навіть самій собі?  

А ще романи містять чимало роздумів на вічні, екзистенційні питання, а також авторську філософію, котра знайшла своє відображення у ліричних відступах, які можна розібрати на цитати. Об'єднує усі ці жіночі долі ще й прагнення свободи, щонайперше внутрішнього розкріпачення. 

Книга написана гарною українською мовою.

Дивитися тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ