Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Довідник безбар’єрності» – проєкт першої леді про подолання перешкод між людьми

Поділіться цією сторінкою:

Нам усім би хотілось, аби до нас ставилися із повагою, чи не так? Про повагу й гідність для кожного – в новому виданні, що пропонує читальна зала МСМБ.

«Довідник безбар’єрності» – водночас і назва інтерактивної книги про нас усіх, таких різних людей, і продукт із відкритим кодом – тобто ідея, яку можна застосувати для власних проєктів, що допомагатимуть порозумітися людям з різним досвідом. Книга мала презентуватися на «Книжковому Арсеналі»-2022, але через російське повномасштабне вторгнення вона вийшла в інших умовах. Видавець – ist publishing, ініціаторка проєкту – перша леді Олена Зеленська, упорядниця – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова, а працювали над вмістом довідника 17 експертів.

У цій книзі звертають увагу на те, що найчастіше саме відмінний досвід стає на шляху комунікації. Люди по-різному зростали, грали в різні іграшки, чули різну мову, мають різне фізичне здоров’я, навчалися на різні спеціальності… Хтось курив, а хтось не пробував) Одна людина власноруч зробила ремонт, але інша не зрозуміє, як це складно, доки не спробує сама. На жаль, часто виникають непорозуміння, знецінення чийогось досвіду, саме через те, що один не може поглянути на світ очима іншого.

Ця книжка – перелік причин, з яких ми можемо відчувати себе такими, що виділяються. Це також своєрідний порадник з етикету, мови спілкування між різними людьми.

Уявіть, скільки невикористаного потенціалу може втратити суспільство, якщо просто відкине людину, що має свою відмінність і не вписується під єдиний шаблон. «Довідник безбар’єрності» навчає відкидати застарілі мірила, не вдаватися до узагальнень, коли говоримо про Людину. Адже цивілізоване суспільство ХХІ ст – антропоцентричне та цінує особистість в усіх її аспектах.

Україна – зі світом. Наша держава проти дискримінації зокрема на законодавчому рівні – у нас закріплений захист людей за статтю, віком, сімейним статусом, мовою, расою, релігійними чи політичними переконаннями, походженням, сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю тощо. Рівні права захищає Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». А у квітні 2021-го ухвалили стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона покликана подолати перешкоди у 6 напрямах: фізичний, суспільний і громадський, економічний, освітній, цифровий та інформаційний. Наш соціум має поступово стати інклюзивним – усі люди активні в усіх сферах; не обділені. Суспільство ж своєю чергою не втрачатиме їхні таланти й працю!

«Довідник безбар’єрності» – це такий собі дороговказ для кожної людини – як мимохіть не скривдити людину та максимально залучати таланти кожного і кожної. Тут читач ознайомиться з поняттями, що стосуються безбар’єрності. Побачить історію проблеми: чому склалось так, що суспільство не приймає того, хто відрізняється. Отримає поради, які слова вживати, аби, на мить поставивши себе на місце іншого, не образити його. Читач завдяки довіднику знатиме, як коректно запропонувати свою допомогу іншій людині, не боятися заговорити та роззнайомитися одне з одним.

Книга має аудіоверсію, відеоверсію із сурдоперекладом (ці компоненти ви знайдете за QR-кодами перед кожним розділом). Окремі частини у виданні дубльовані шрифтом Брайля та містять відтиски ілюстрацій для людей із вадами зору; є кольорові вклейки, що ілюструють теми розділів. Матеріали до видання постійно оновлюються, і ви можете побачити оновлення тут. У довіднику ви також знайдете календар важливих дат, що стосуються нашого суспільства – як українського, так і міжнародного рівня.

Завітайте до читальної зали – примірник крутої книжки чекає на вас!

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ