Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Донбас: апартаменти для молодят у готелі «Війна»

Поділіться цією сторінкою:

Що ми, пересічні українці, знаємо про Донбас? Про людей які проживають там, про що вони думають, чим живуть. Що, в кінцевому результаті, отримає Україна після звільнення від російських окупантів цих територій?

Олена Стяжкіна назвала соціологію з окупованої частини Донбасу «стравою, яка починає смердіти задовго до подачі на стіл». Бо опитування, зроблені через стаціонарні телефони, чи на вулиці, коли окупанти та їхні посіпаки заради розваги можуть поцілити тобі з автомата в голову чи, у найкращому випадку в ногу, мало чого варті, якщо варті чогось взагалі…

Книжка журналіста Томаша Форро є першокласним замінником так потрібної соціології окупованого Донбасу. Добра журналістика схожа на добру соціологію тим, що вона живе у «полі», і тому її діагнози точніші.

Томаш Форро - словацький журналіст, його, на відміну від українських, пускали на окуповані території, і він не був пропагандистом, як російські. Впродовж декількох років їздив у відрядження до окупованих районів Луганської і Донецької областей. Окрім публікацій у медіях, результатом поїздок стала й книга «Донбас: апартаменти для молодят у готелі «Війна». В своїй книжці він торкнувся багатьох аспектів життя в сепаратистських «республіках. Форро розповідає про війну на Донбасі із самого осердя конфлікту. Він розмовляє з людьми по обидва боки фронту, неодноразово ризикує життям і потай проникає туди, куди не заглядав жоден журналіст. Грунтовно описує політичну ситуацію на сході України та російську тактику гібридної війни, в якій традиційні бої змішано з діями нерегулярних формувань, а факти – із пропагандою. Велика політика переплітається тут із малою, а долі вояків – із долями звичайних сімей, які в цьому конфлікті втратили все, що мали.

Форро, Томаш.

Донбас: апартаменти для молодят у готелі "Війна" [Текст]  = Dondas: svabodny apartman v hoteli Vojna : Науковопопулярне видання видання / Форро, Томаш ; Передм. Я.Грицака; Пер. зі словаць. І.Мельниченка та Г.Сиваченко. - К. : Дух і літера, 2022. - 368 с. : іл. - ISBN 9789663789439 : (В обкл.) 315-00.

«Донбас» — це публіцистика з вкрапленням репортажу, обрамлена людськими історіями. Історією грузина Мамуки, який від чотирнадцяти років воює на війнах проти Росії: від Абхазії до Донбасу (Мамука Мамулашвілі, командир Грузинського леґіону). Луганчанки Лізи, якій після 2014 року довелося переселитися до Маріуполя, і Юри — чеха, палкого прихильника «русского мира» та бійця у лавах сепаратистів на Донбасі. Автор не надто заглиблюється в персональні історії. Хоч ми й дізнаємося про віхи їхніх життів, однак вони все-таки правлять радше за обрамлення для розділів книжки («Мамука», «Юра», «Ліза»). Автор має на меті розповісти не про них, натомість через них — про життя в окупованому Донецьку, долю переселенців або іноземних бійців на українському боці.

В книжці справді багато фактів та історій про життя людей на окупованих територіях, яких ми не знаємо або які не будуть приємні багатьом українцям, і після 24 лютого вони не втратили своєї актуальності.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ